Yatırım yapmaya başla!

2017 Yeni Toyota RAV4 Makyajla Birlikte Yeni Nesil Hibrit Motoruna Kavuştu!

Toyota'nın orta SUV segmentini temsil eden RAV4 makyajlandı. RAV4'ün yenilenmesi yoğun olarak dış tarafta gerçekleşmiş. Ancak, en büyük yenilik kaput altında! İşte detaylar...
2017 Yeni Toyota RAV4 Makyajla Birlikte Yeni Nesil Hibrit Motoruna Kavuştu!

1994 yılında 4×4 alanında Toyota’nın omurgası görevinde olan RAV4, bu yıl itibariyle yeni yüzüne kavuştu. Dünya otomotiv pazarında bazı alanlarda ilk olmasıyla tanınan Japon marka, ilk hibrit tabanlı aracı Prius‘la başlayan yeni yakıt sistemini artık tüm modelleri için kullanma kararı aldı. Çağın motorları ile ilgili sürekli bir geliştirme çabasında olan Japon firma Mazda ile kuracağı tesis için 1.6 milyar $‘lık bütçe ayırmıştı.

2013 yılında RAV4’e makyaj operasyonu yapan Toyota, son haliyle SUV aracına daha göze hitap edecek şekillere getirdi. RAV4 hakkında şunu diyebiliriz ki; özellikle 2. jenerasyonundan itibaren pazarlar çok iyi ezberlenmiş ve SUV’un canlandığı zamanlarda Toyota RAV4 ile adeta patlama yapmıştı. Bunu 2. nesil RAV4’ün 2017 yılı itibariyle halen tutulan ve fiyatlarının sahiplerini sevindirmesinden anlayabiliyoruz.

RAV4’ün değişimi, aracın ön ve arka kısmında yoğunlaşıldığını gösteriyor.

Far yapısı eskisine göre küçültülerek “keen look” bakış tamamlanmış.

RAV4’ün çift bölmeli ızgarası yerini biraz daha alt kısıma kaydırılan hava girişi büyük difüzörle birleştirilmiş. Bu da aracın heybetli görüntüsünü ortaya çıkartmış.

Profile baktığımızda fazla değişim göremiyoruz. Sadece jant stilleri ve değişen farlarla birlikte gelen uç kısımdaki farklılaşmayı gördük.

Toyota, RAV4’ün arka farlarında şekil değişikliğine gitmeden, sadece karartma ve içeriğinde oynamalar yapıldığını görüyoruz.

Makyajlanan RAV4’ün arka tampon kısmı ise anarya lambası yer değişimi ve alt kısma yapılan ek difüzör parçasıyla bitirilmiş.

RAV4’ün görsel ve malzeme kalitesi iyi olan iç mekan yapısında değişikliğe gidilmemiş.

RAV4 ile gelen değişimlerin en büyüğü 2.5L hibrit motordur. 195 hp güç sağlayan ünite 8.4 sn’de 100 km’ye kalkış rakamı sunuyor. Bence ağırlık oranına baktığımızda süre gayet güzel.

Hibrid motor kaput altına koyulup, bataryalar ise arka aks üzerine konumlandırılmış.

Hacimli bir benzinli motora göre 5.1 litrelik tüketim değeri, hibrit desteğini anlamamızı sağlıyor. 40 km hıza kadar RAV4, elektrikle gitmenize müsade ediyor!

Seçeneklerde sadece 2.5L hibritle satışı yapılan RAV4, 179.850 TL başlangıç fiyatına sahip.Tabi Premium Plus’a çıktığınızda fiyatta 224.900 TL’ye yükseliyor.

Toyota’nın SUV segmentini fazlasıyla sırtlayan RAV4, genel olarak yenilenmesi iyi olmuş. Şahsen basit kalan ön far ve ızgara yapısının değişimi başarılı diyebiliriz. Ancak bagaj kapağının büyüklüğü ve farların normalden yukarıya konumlandırılması farlar karartılmış olsa da iyi bir profil çizmiyor. Bence Toyota, arka kısımdaki kaba görüntüyü yok etmeliydi.

İç mekan yapısının değişmediğini söylemiştik. İhtiyaçta yok zaten! Asıl makyajla gelen en büyük özellik hibrit motor altında yatıyor. Alanında lider olan Toyota, RAV4 için yerleştirdiği 2.5L ünite 4×4 ve her türlü kullanım için fazlasıyla yeterli. Hele ki çıkan yakıt tüketim değeri, RAV4 almak için baş sebeblerden biridir diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum