Yatırım yapmaya başla!

2019 Yeni Toyota RAV4 4×2’nin Geyik & Slalom Testi!



Toyota’nın yüzüyle beraber yeni teknolojileriyle harmanladığı RAV4, km77 test kanalı tarafından denge testlerine tabi tutuldu. Euro Ncap testleri daha yayınlanmasa da sağlam ekipmanları sayesinde 5 yıldız almaya hak kazanacağından eminiz. Tabi her şey bir objeyle çarpışıp, ondan sağ çıkabilmek değil. Yol şartlarında bir aracın ani hareketlere de tepkili olması gerekir. Geyik-Slalom testleri de tam olarak bunun içindir.

km77‘nin zorlayıcı test aşamalarına en son Yeni Suzuki Jimny katılmıştı ve iç açıcı bir durum görememiştik. RAV4 Hybrid e-CVT 4×2 modeliyle çıkılan geyik pistinde ilk deneme sonra aracın aşırı tepki verdiği görülüyor. Pilot, ikinci denemesinde daha profesyonel yaklaşmış ve direksiyon tepkilerini iyi ölçmüş.

Çıkılan yüksek hızlarda RAV4, ESC sistemini devreye alsa da savrulma açıları inanılmaz boyutlara geliyor. Yapısal olarak yerden yüksek kupası manevralarda denge konusunda fark etse de dubaların üstünden geçmek zorunda kalıyor. Aslında arka tekerleklere güç vermeyen 4×2 SUV testlerinde genelde aynısı yaşanıyor. Kia Sportage’in testini buradan izlerseniz ne demek istediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz.

Kia 4×2’nin kendini atma eğilimlerinin 4×4 versiyonunda yaşanmadığını görmüştük. Daha iyi toparlama ve aracı yörüngeye oturtabilmenin 4×4’te daha iyi sağlandığını görmüştük. Muhtemelen benzer kullanılan teknolojilerle birlikte 4×4 RAV4‘te geyik testinde daha iyi sonuç verecektir. 18 inç jantlarla sahaya çıkan Japon aracının iyi sürücülerle daha iyi sonuç verdiğini de anlamış olduk. Keza tepkide geç kalan ve direksiyon hakimiyeti iyi olmayan kişilerde çıkacak sonucu az çok görüntülerde yakalamış olduk.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur











SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum