Yatırım yapmaya başla!

Toyota Yeni Prius’a Çok Sağlam Bir Özellik Getiriyor!

Dünyada seri üretimde en çok satışı yapılan hibrit elektrikli model Toyota Prius için karlı ve buzlu yollar sorun olmayacak!
Toyota Yeni Prius’a Çok Sağlam Bir Özellik Getiriyor!

“Hibrit” kelimesini dünyaya aşılayan modelle yeniden beraberiz. 1997 yılında Japon Toyota tarafından ortaya çıkartılan ve dünyanın seri üretim en çok satan elektrikli otomobili olan Prius, şimdi 4×4 olarak geliyor. Los Angeles Auto Show’da açıklama yapan Toyota, özelliği opsiyon listesine eklemiş.

İşin aslına baktığımızda, ABD’de Prius satışlarının gözle görülür şekilde düştüğü söylenmişti. Düşen satışlara karşı birçok neden gösterilebilir. En başta ezeli rakibi Nissan Leaf’in yeni nesliyle ortaya çıkması söylenebilir. Makyaj operasyonu geçiren Prius’ta bakalım neler değişmiş!

Farklılaştırmadaki en sağlam özellik AWD sistemi olmuş.

Satışı düşen Prius öncesinde Toyota üç modelin üretimlerini ABD’de durdurma kararı almıştı. O modellerde harcamak istemediği enerjiyi hangi kısmında değerlendirmek istediğini anlamış oluyoruz.

Japonya’da az miktarda da olsa dört çekerli Prius’un deneme ve satışları önceden başlatılmış. Diğer pazarlara hazırlanan AWD-e Prius‘un arka tekerleklerine yerleştirilen ek elektrik motorlar, 69 km/h kadar olan hızlarda çalıştırılıyor.

Elektrik motorunun eksi dereceli soğuk havalardaki performansının iyi olduğu söylendi. Bunun nedeni ise Japon markanın pilleri Nikel-Metal Hidrit şeklinde düşünülmüş.

Aküler arka koltukların altına yerleştirilmiş. Korkulan olmamış ve kokpit alanında bir değişim gerçekleşmemiş.

Toyota’yı, düşen satışlar oldukça hırslandırmış.

Uzak Doğu markası, Prius AWD-e’nin Amerika’nın en verimli, dört tekerlekten çekişli binek otomobillerinden biri olması gerektiğini söyledi. Şirket, 52 mpg şehir, 48 mpg otoyol ve 50 mpg kombine yakıt ekonomisi derecelerine ulaştığını söyledi.

Toyota, Prius’un ön ve arka yüz parçalarıyla da oynamış.

Mevcut dört çeker sisteminin yanı sıra, 2019 Prius yeni bir ön tamponla beraber, toparlanmış bir aydınlatma grubuna sahip. Model hayranlarının çok sevdiği geleneksel stop farlar ve tampon kısımlarında revizeleri görüyoruz.

Yenilemeyle beraber Prius’a gelen son özelliklerden bahsedelim.

Değiştirlen direksiyon simidi ile birlikte dikdörtgen tablet dokunmatik ekranın yazılımı güçlendirilmiş. Toyota, otomobilinizde daha fazla dikkat çekmeniz için Supersonic Red ve Electric Blue olarak adlandırılan iki yeni gövde rengi getirdi.

Standart paketlerin içerisine Toyota Safety Sense P sürüsü destek sistemleri getirilmiş. Markanın ilk elektrikli aracı Prius’un facelift çalışmasının önemli özellikleri de beraberinde getirmiş.

Japonya’da satışları yapılan AWD-e sisteminin Amerika pazarında ani bir patlama yaşatacağına kesin gözüyle bakılıyor. Prius’un AWD 4×4 özelliği hakkında sizin yorumlarınız neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum