Yatırım yapmaya başla!

1000 Beygire Yakın Gücüyle Toyota GR Super Sport Konsept!

Toyota, motor sporları tadında caddelere gönderebileceği GR Super Sport'u gösterdi. İşte 2.4L motordan acayip güçler çıkartabilen otomobil!
1000 Beygire Yakın Gücüyle Toyota GR Super Sport Konsept!

Toyota’dan uzun zamandır duymadığımız güç rakamları geliyor. Arazi araçları alanındaki sürdüğünü krallığını adına 4×4 klasmanda ipleri elinden bırakmıyor. Yenilenen imajıyla en son Highlander SUV modelini tanışmıştı. Sevdiği kısımda işlerini güzel yürütürken spor araçlar konusunda da kımıldamalara başladı. 2017 yılı fuarlarında gösterilen korkutucu beygir güçlerine sahip araçlar bizlere heyecanlı günler yaşatmıştı. Mesela 5000 beygirlik Devel Sixteen!

Son nesil Supra konusunda belirsizlikler sürerken konsept GR HV modelini göstermişti. Durumu biraz daha geniş alanlara yayan Toyota, GR Super Sport adında pist yarışçılarının sokaklara yansıtılan güzel bir örneğini gösterdi. Bu demek oluyor ki Japon temsilci gelecek yıllarda Gazoo Racing içerisinde dudak uçuklatıcı hız araçlarını yapıyor olacak.

GR Super Sport’un ilk dikakt çekici yanı aerodinamik unsurlarla kaplanmış olması.

Pist yarışlarında hız ve dayanaklılık için kusursuz işçilikler yapılmış.

Kapsül biçimli kupa kısmı, rüzgar delici öğelerle arka kısımda birleştirilmiş. Ortam daha heyecanlı oluyor!

GR Super Sport’un karbon karoser yapısı olabildiğince hafif tutulmuş. O yüzden 2.4L V6 çift turbolu motorun 986 beygiri yeterli olacaktır.

GR HV boyutlarına yakın gövdesiyle ne kadar hızlara çıkacak şu an için belli değil.

Toyota’nın hız odaklı arabalarını özleyenler belki de biraz sevinmiştir. Fosil yakıttan elektriğe dönüş işi tüm firmaların hedeflerini değiştirdi. İstenilen modellerin çıkış tarihleri sürekli ileriye atıldı. Bazı iş planları yıllar önce planlasa da son dakika değişliğinde afallanabiliyor.

Toyota, arazide olduğu gibi spor araba konusunda da ataklar yapacak gibi duruyor. Hafif karoserli ufak çaplı motorlarla çıkardığı güçler bunun habercisi. Ve aldığımız duyumlara göre Japon marka bunları konsept olarak bir kenarda bırakmayacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum