Yatırım yapmaya başla!

70’lerin Fırtınası “De Tomaso Pantera” Ares Project Panther Olarak Karşınızda!

70'lerin El Nino'su De Tomaso Panter'in Ares Project hali gösterildi. İşte Ares'in bir güzel eseri daha sizlerle!
70’lerin Fırtınası “De Tomaso Pantera” Ares Project Panther Olarak Karşınızda!

Geçmişe kısa metrajlı baktığımızda akıllarda kalan çok araba var ancak bazıları kesinlikle özel kabininde duruyor. Nasıl ki milenyumun en hızlı arabası Saleen S7 halen daha bir tutkuysa, De Tamaso Pantera‘da öyle. 2017 yılının Kasım ayında çıkan bir haberle sizlere Ares Dizayn tarafından bu ikonik arabanın yeniden canlandırılacağını duyurmuştuk. Ancak yeni neslinde hafif bir DNA değişimi yapılarak damarları Lamborghini Huracan’nın motoruna bağlanacaktı.

Hazır değişimden bahsetmişken yeni ismini de söyleyelim. Ares ile birlikte Pantera, Project Panther olarak yoluna devam edecek. Araba detaylarına geçmeden önce biraz da Ares Dizayn’dan bahsedelim. Ares, eski Lotus CEO’su Dany Bahar tarafından oluşturuldu. Yakınlarda yaptığı en güzel çalışmalardan birisi de Mercedes G Serisini X-Raid haline getirmesiydi. Şimdi yeni Project Panther’in detaylarına bakalım…

1970’lerdeki verdiği o hissiyatı mümkün mertebe bozmamaya çalışmışlar.

Burun kısmının sivrildiği ve aynı şekilde tamponunda uyum halinde yukarı konumu Diablo’nun bir versiyonu gibi duruyor.

Dijital resimlerini yan yana koyduğumuzda değişen fazla bir şey göremedik.

De Tomaso Pantera’nın çıkışında nasıl olcak merakı boşunaymış. Zaten çizimlerde birebir görünümü verilmiş.

Arka kısımda %80 oranlı eskiye sadık kalınmış.

Tavandan gelen tasarım aynı, sadece bagaj kısmı biraz güncellenmiş. Stop farlar Toyota Supra tarzında olup, eskisinde daha kare formluydu.

Değişmeyenlerden listesinde ise yine yaklaşılmaması için uyarıcı olan 4 çıkış egzozu görüyoruz.

Project Panther’in yapısı De Tomaso’dan daha büyük.

Project, ön ve arka kısımdan olmak üzere daha büyük tasarlanmış. Toplamda uzunluk açısından 10 cm daha fazla. Aynı şekilde aks mesafesi de 12 cm civarlarında uzatılmış.

Ares motoru haricinde iç mekan unsurlarında da Lamborghini’ye başvurmuş.

Direksiyon kısmından kendi tasarımıyla devam eden Ares, orta konsol ve devamının çoğunda Lamborghini’nin silüetini görmekteyiz. Derinin yapısı ve rengi gerçekten zevk işi olmuş!

Asıl Huracan’dan alınan kısma yani motorunda neler varmış ona bakalım.

Ares motor bölümünde Huracan’nı geride bırakacak işler yapmış. Hacim olarak 5.2L ve silindir sayısı 10. Huracan bu sistemle 620 ile 640 beygir arasında güç üretebiliyor. Ares Project Panther’de bu güç oranları 660 ve 640 hp‘ye yükseltilmiş.

Gösterimiyle beraberinde ve daha önceden meraklı kişilerle beraber toplamda 9 adet Ares Project Panther siparişi alınmış. Siparişin karşılığında ise size söylenen rakam 890 bin $!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum