Yatırım yapmaya başla!

Techrules Dizel + Hibrit Motorlu 1287 Hp’lik “Ren RS” Modelini Gösterdi!

Oldukça yeni bir oluşum olan Techrules, Ren modelinin inanılmaz güçler sunabilen Ren RS'ini tanıttı. Ve üzerinde bolca bulunan motorlarla!
Techrules Dizel + Hibrit Motorlu 1287 Hp’lik “Ren RS” Modelini Gösterdi!

Ren’in en başta isim içeriğini açıklayacak olursak; Çin’de toplum içerisinde olan bireylerin gösterdikleri şefkat ve insanlık değeri anlamına gelmektedir. Ren RS, Fabrizio Giugiaro ve Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlanan İtalyan dizaynlarına sahip bir spor otomobildir. Dış yapısında havacılık mühendisliğinden esinlenilmiş. Aerodinamik unsurlar ve iç kabin tamamiyle yarış odaklı tasarlanarak hangi amaca hizmet edeceği zaten başında belli oluyor.

Ren’in en büyük özelliği biri türbin ve bir lityum-iyonlu elektrik motoruna sahip. Marka CEO’su Matthew Jin’e göre bu motor tipi kimyasal enerjiyi mekanik enerjiye dönüştürmede daha verimli olduğunu söylüyor. Tekerleklere bağlanan elektrik motorlarıyla inanılmaz tork gönderimi yapması bir yana Ren RS’in ön kısmında görev yapan yüksek tork oluşturabilen bir dizel motor mevcut.

Gövde yapısının tamamı hafif malzemeden yapılması alınacak hız rakamlarında oldukça etkili.

Techrules Ren RS Karoseri

Yan kısımdan bir siyah Lamborghini Centenario‘ya modeline benziyor dersek abartmış olmayız. Çünkü çizim yapan kişiler zaten İtalyan!

Techrules Ren RS Profil Yapısı

Sivri burun yapısının net bir şekilde arakaya uzanan çizgileri, Ren’i olduğundan daha sert göstermiş.

Techrules Ren RS Jant ve Çamurluk

McLaren F1 oturma pozisyonunu gördüğümüz bu araçta,
oldukça dar formlu camlar var.

Techrules Ren RS Kapsül Tavan

Arka kısımda uzan olabildiğince büyük tasarlanan karbon rüzgarlık görüyoruz. Downforce ile olabildiğinde tekerlekler yerde tutulacak.

Techrules Ren RS Devasa Kanat

Techrules Ren RS’in Led şerit aydınlatmaları sanki büyük bir mağaranın girişine yapılmış gibi duruyor. Tehlikeli!!!

Techrules Ren RS Arka Görünüm

Kokpit tamamiyle yarışa, yani hıza yönelik tasarlanmış.

Techrules Ren RS Kokpit

Nubuk kaplı direksiyon simidi aynı F1 araçlarındaki gibi. Ve hemen üst kısımda digital bir takip ekranı mevcut.

Techrules Ren RS Direksiyon

Techrules RS güç organlarını, Jaguar’ın 2010 Paris Fuarı’nda gösterdiği hibrit motorlu C-X75 modelinden alıyor. Ren RS içerisinde arkada 5 elektrikli ve önde bir dizel motorla hareket ediyor. 28.4 kWh‘lık lityum iyonlu pilleri polimer paketli ile birlikte 1.287 beygir güç sağlayacağı söylendi. Ve yaklaşık tork değeri de 2.340 nm tork olarak aktarıldı. 3 saniye kalkış rakamının yanında 330 km/h son sürat değeri verildi. Bence hiçte fena değil.

80 litre dizel için depolama alanı verilmiş ve şaşırtıcı derecede 1.1170 km menzile sahip. İşte hibritin rol aldığı kısım! Powertrain teknoloji ile ürettiği bu ilk türbin çevirmeli motorla, alanındaki diğer modellerinde de kullanılması söz konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum