Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Alfa Romeo’nun 1960’lı Yıllara Damgasını Vuran “33 Stradale”si Yeni Tasarımıyla Karşınızda!

1967 yılının en muhteşem arabası olarak gösterilen Alfa Romeo Stradale, 51 yıl sonra dijital ortamda gösterildi.

Alfa Romeo, yarım yüz yıl önce 33 Stradale adında bir spor otomobil çıkartı ve insanlara İtalyanların tasarım konusunda neler yapabildiğini anlattı. Kendi dilinde “yoldan gitme” anlamına gelen Stradale, yarış arabasının yasal yol otomobiline dönüşümü olarak da görüldü.

2 yıl üretilen Alfa’nın ikonik aracından sadece 18 birim üretildi. 2.0L orta motorlu V8‘in 6 saniye altında kalkış hızı, 51 sene öncesine göre başarılı performans sunmuş. Bağımsız tasarımcı Patrick Pieplow, 21. yüzyılın modern stillerinde Stradale’yi yeniden canlandırdı.

Pieplow Stradale’de Farklı ve Işıltılı Bir Tasarım Kullanmış

Pieplow Stradale'de Farklı ve Işıltılı Bir Tasarım KullanmışIşıltılı kısma farlarına yapılan sarı ve büyük formları katabiliriz. Belirgin yapılan aydınlatmalar, sivri burnun çoğunu kaplıyor. İlk bakışta hava kanalları büyük izlenimi yaratsa da Ferrari’yi andıran alt kısmı geleneksel Alfa logosuyla tamamlanmış.

Stradale’nin profilini yarım asır önceki haliyle karşılaştırdığımızda eskisinin daha düz çizgide olduğunu görebiliriz. Tasarımcı, dar yapılı kapıların alt kısımdan aracın arka çamurluklarına kadar giden hava girişlerini ustalıkla çizmiş.

Stradale’nin Arka Kısmında McLaren Havası Esiyor!

Stradale'nin Arka Kısmında McLaren Havası EsiyorBugünlerde Alfa Romeo değişimleri fazlasıyla dikkatimizi çekiyor. Mole’nin 4C şasisi üzerine oturttuğu Artigianale 001‘in etkileri halen daha üzerimizden gitmiş değil!

Stradale’nin kayık küreğini andıran stop farları, ortadan ince bir Ledle bağlanmış.

Çamurluklardan çıkan oval rüzgarlık, dümen tarzı delikli difüzörle Stradale’nin 21. yy hali tamamlanmış.

Patrick Pieplow yapması gereken her şeyi yapmış. Hayal etmiş, düşünmüş ve dijital ortamda sunumuş. Alfa Romeo cephesinden buna karşı bir adım gelir mi diye de insan düşünüyor. Stradale’nin aldığı son şekiller hakkında sizin yorumunuz ne olur?


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle