Yatırım yapmaya başla!

2019 Yeni Kasa Suzuki Jimny Dikkat Çekici Özelliklerle Geliyor!

Arazilerin en küçük yapılı SUV'larından olan Suzuki Jimny'nin yeni yapısına dair ilk görseller geldi! Özellikleri sizi şaşırtacak...
2019 Yeni Kasa Suzuki Jimny Dikkat Çekici Özelliklerle Geliyor!

Japon Suzuki’nin 48 yıldır çizgisini bozmadan ürettiği Jimny SUV modelinin 2019 yeni kasasına dair ilk görseller yayınlandı. Mini SUV klasmanında 1970 yılından beri üretimde tutulan araç, 3 nesil üretildi ve son değişimi 1998 yılında yapıldı. O zamanlar için modern tasarımlar benimsenmiş, off road sporunda kompakt vücut yapısının avantajlarından faydalanılmıştı.

Bazı pazarlara dizel olarak gönderilse de bizim ülkemizde 1.3L motorla anıldı. 2019 yeni jenerasyonun da dış yapı dahil olmak üzere motor üzerinde de büyük revizeler gerçekleştirilmiş.

Yeni Jimny’nin Tasarımında Mercedes’ten Alıntılar Gördük!

Yeni Jimny'nin Tasarımında Mercedes'ten Alıntılar GördükResimlerde, üzerindeki sevimli hava daha ciddi grafiklerle yok edilmek istense de Jimny, her zamanki gibi yine sevimli olmuş.  Yuvarlak far ve etrafını saran çerçeve ile 79’dan beri kıyafetini değiştirmeyen G- Class‘ın mini temsilcisi gibi duruyor.

Amiral SUV’lardan devam eden Suzuki, alt kısımda da Hummer tarzı bir tampon imal etmiş. Tavan çift renk uygulaması ile de genel görünüme inanılmaz bir hareketlilik katılmış.

Jimny Düz Yapılı Kutu Bir Karosere Kavuşturulmuş

Tek kapılı SUV sınıfına daha gösterişli giren 2019 Jimny’de çamurluk kemerlerinin arkayla buluşturulduğu kısma bakmamız bile Mercedes G tasarımından örnek alındığını gösteriyor.

2019 Jimny’nin Dönüşümlerine Yürüyen Aksamdan Devam Edilmiş

2019 Jimny'nin Dönüşümlerine Yürüyen Aksamdan Devam EdilmişAlt kısım uygulamalarında arazi şartlarına dayanacak, esneme yeteneği olan merdiven şasi ile merkez nokta kurulmuş. Yerleştirilen yeni süspansiyon ile de, gerek asfalt gerekse de engebeli yol şartlarında en iyi sürüşler verilmek istenmiş.

Farklı Motor ve Geliştirilmiş AWD ile Geliyor

Farklı Motor ve Geliştirilmiş AWD ile Geliyorİşin aslı, motoru hakkında fazla detaya girilmemiş. Bildiklerimiz arasında 1.5L olacağı var. Bir de ne kadar doğru olduğunu bilmemekle beraber, oldukça küçük bir motor hacmine turbo desteği verileceği de konuşuluyor. Sanırım bahsedilen ünite hacmi 500 – 600 cc arasında!

AWD ise farklı zamanlı bir çekiş sistemini kapsıyor. Sanırız bu da alçak ve yüksek sürüş deneyimlerine göre arazi şanzımanına farklı uygulamalar katıldığını işaret ediyor.

3. Nesil Jimny Beklemediğimiz Bir Kokpitle Geliyor

Karoser değişimini pekiştirmek için kabinde de teknolojik öğelere yer verilmiş. Sade ama işlevsel direksiyon simidi, klasik gösterge paneli, dokunmatik ekran ve 4 ileri otomatik şanzıman ile Suzuki, arazi aracına sınıf üstü özellikler vermiş.

Daha bitmedi! Jimny’de klima, cruise kontrol, hava yastıkları ve şaşırtıcı şekilde otonom acil frenleme özelliği verilmiş.

Sizlere 2019 Suzuki Jimny hakkında çıkan ilk detayları vermiş olduk. Lansmanı ise 5 Temmuz‘da yapılacak. Tanıtımında ise dış boya renklerinin hangi tonlarda olacağı, 1.5L’den farklı bir motor verilecek mi gibi soruların cevabını almış olacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum