Yatırım yapmaya başla!

Yeni Suzuki Jimny Euro NCAP Testlerinde Bekleneni Veremedi!Haziran ayında 2019 yeni nesil Suzuki Jimny‘nin tüm özelliklerini vermiştik. Yapısal olarak sade ama güzel bir duruş veren mini SUV, Mercedes G’yi andıran kare formlu kupasıyla da konuşulmuştu. 48 yıllık bir geçmişin faydalarını arazideki yeteneklerle gösteren Jimny, kaza testinde 3 yıldız alarak kafalarda soru işareti oluşturdu.

1.3L yerine 1.5L’ye yükseltilen motora karşı bir de 600 cc hacimli turbo destekli bir motorun gelmesi de konuşuluyordu. Videoyu yorumlarsak; önden çarpışmada yolcu kısmının yüksek deformeye maruz kaldığını görüyoruz.

Sürücünün de göğüs kısmından fazla korunamadığı raporlar arasında. Çarpışma anında kokpitin fazla hareket ettiği görülebiliyor. Daha da kötüsü hava yastığına rağmen sürücü kafasını direksiyona çarpıyor. Yani airbag basıncı yetersiz kalmış.

Aracın teknolojik koruma özelliklerinden olan otonom acil frenleme de zayıf performans göstermiş. Jimny hakkında baya ağır eleştiriler yapıldı.

Araştırma direktörü Matthew Avery, “Suzuki Jimny’nin testteki performansı, görünüşte sağlam olan dış cephesine ihanet ediyor. Tamamen yeni bir araç olarak, bir kaza durumunda sürücülere çok daha fazla koruma sunmalıdır. Güvenlik teknolojisi de en uygun şekilde performans göstermedi. Suzuki Jimny’nin genç izleyici kitlesi, pasif ve aktif güvenlik anlamında daha iyisini hak ediyor.” şeklinde yorumladı.

Çıkan sonuçlara bakılırsa direktörün de dediği gibi duruşuyla koruma sağlaması aynı doğrultuda olmalıydı. Üretim sürecinde olan Jimny için yapılabilecek bir şey yok…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum