Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

2019 Yeni Suzuki Jimny’nin Geyik Testi!



2019 Yeni Suzuki Jimny’nin Geyik Testi!

YouTube kanalı km77, bu sefer Suzuki’nin yaramaz SUV’u Jimny’nin geyik testini gerçekleştirmiş. Testlerini en son Kia Sportage’nin 4×4 ve 4×2 versiyonlarıyla gerçekleştiren km77, aynı uygulamaları Jimny’ye de yapmış. İlk 76 km/h hızla çıkan pist alanında manevranın birinci ayağında mini 4×4’ün dubalara vurarak kendini ortaladığını izledik. Bu kısımda sürücünün tepkilere karşı çok hızlı olması gerektiği söylendi. Lastiklerin tutuşunun zayıf olması nedeniyle, Jimny yana yatma eğiliminde bulunmuş.

İkinci aşamada farklı hızla yeniden denemeye alınan Suzuki Jimny, lastiklerin stres bölgesine kadar yattı. Andı anda ESP sistemi de devreye girdi. Sanırız yapısı gereği de zıplamalara direkt olarak maruz kalıyor. Slalom testine geçildiğinde hızlı manevralar yapıldı. Yüksek sürüş pozisyonundan dolayı yine biraz kayma eğilimi gösterdi.

Bir aracın yollarda göstereceği tepkilerin bir kısmını bizlere sunan km77, Jimny hakkında iyi fikirler üretmemizi sağlayacak.

Hatırlarsanız en son modelin AEB acil frenleme sisteminde kronik bir hata olduğu ve yol kenarı bariyerleri tehlike sanarak frenlemeler yapıyordu. Kare karoser tarzıyla Mercedes G-Wagon’a benzitilen mini 4×4, ihtiyaçların görülebileceği kompakt bir araçtır.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur











Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum