Yatırım yapmaya başla!

Toyota GR Supra GT4 Pahalı Fiyatıyla Satışa Çıkıyor!

Toyota'nın Mart ayında fuarda gösterdiği GT4'ün gerçek üretim hali ve özelliklerinden söz edildi!
Toyota GR Supra GT4 Pahalı Fiyatıyla Satışa Çıkıyor!

Toyota’nın uzun süre beklenen ve BMW’nin Z4 alt yapısında üretimine geçilen Supra’nın en agresif GT4 varyantı gösterildi. Geçtiğimiz Mart ayında Cenevre Fuarı gösterisinin ardından ani bir hayran kitlesi oluşturan GR Supra GT4, Haziran’da da Nürburgring‘i turlamıştı. Toyota’nın pist deneyimi ve Gazoo Racing’in eşsiz mühendisliğinin birleştirildiği bu Supra, alacak kişileri oldukça heyecanlandıracak.

Geniş kapsamlı bir kupa değişimi ile başlayan geliştirmede, aerodinamik unsurlara odaklanılmış. Standart Supra üzerinden gidilen yolda GT4 kategorisi için hafifletilmiş sağlam bir otomobil modeli çıkartılmış. Detaylar aşağıda;

Satışlara ilk Avrupa’da başlanacak.

Yeni Toyota GR Supra GT4Supra GT4’ün satışlarına 2020 yılının Mart ayında Avrupa‘da başladıktan sonra Ağustos’ta Kuzey Amerika, Ekim’de ise Asya’da devam ettirilecek. Sadece Avrupa fiyatından söz eden Toyota, GT4 Supra’nın 194.000 dolar olduğunu söyledi. Ancak gümrük ve bazı giderler fiyata dahil değil!

Standart Supra’nın üzerine tam bir yarışçı kıyafeti giydirilmiş.

Yeni Toyota GR Supra GT4 Alt TakımlarGeniş hava kanallarına sahip tamponun alt kısmına hava akışında etkili olacak bir kalın lip takılmış. Kaput üzerine bir hava menfezi açılmış. Gazoo Racing süsleme ve etiketleri de dikkatlerden kaçmıyor.

Aracın alt takımı yarış pistlerine göre büyütülmüş.

Yeni Toyota GR Supra GT4 Arka1.350 kg ağırlığa sahip Supra GT4’ün MacPerson gergi ve çok katlı arka düzeni koruyarak ayarlanabilir KW’nın performans damperleri düşünülmüş. Geliştirmenin diğer kısmında yarış frenleri önde altı pistonlu, arkada dört pistonlu şekilde Supra’ya takılmış. Bu arada aracın standart kilosundan 164 kg tasarruf edilmiş.

Geniş tabanlı lastikler Pirelli’den alınarak, jantlar OZ’un 18 inç ölçülü çok kollu jantlarına yer verilmiş.

Supra GT4’ün kokpiti, pist sürüşlerinde sürücüyü ateşleyecek bir düzene sahip.

Aracın kabini GT4 yarışları için özel olarak hazırlanmış. Kokpitin standartları sökülmüş ve çerçevelerin karbon olduğu özel ekranlar yerleştirilmiş. Sadece gerekli olanlar bırakılmış.

Koltuklar hafifletilmiş yarış tipi olup, direksiyon araç fonksiyonları yönetebileceğiniz düğmelerle yarım şeklinde yapılmış. Kurallar gereği iç kısım sağlam bir kafes ile çevrilmiş. FIA onaylı koltukların haricinde yangın söndürme tüpü gibi güvenlik ekipmanı da Supra GT4’de mevcut olacak.

GT4, Supra’nın kullandığı 3.0L V6 motorla piste çıkacak. Fark olarak 335 ps’e karşı gücü 429 ps‘e çıkartılmış. Torku ise 650 nm. Supra’ya harika sesler çıkarttıran Akropoviç egzoz takılarak beygir yükseltmesine yardımcı olmuş.

Sınırlı kaymalı diferansiyel ve yedi ileri otomatik şanzıman ile aktarımlar gerçekleştirilecek. Çekiş kontrol ve motor sporlarına özel ABS standart olarak gelmekte. Supra’nın az maliyetli pist yarışları olan GT4 için ortaya çıkardığı Supra, bir standart kullanıcısının kalbini çalabilir. Supra yine yakışıklı…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum