Yatırım yapmaya başla!

Subaru, Forester ve Impreza’nın STI Kavramlarına Start Veriyor!

Subaru, Forester STI ve Impreza STI'ın üretim aşamasında ne kadar ciddi olduğunu anlattı!
Subaru, Forester ve Impreza’nın STI Kavramlarına Start Veriyor!

Subaru’nun yüksek performans geçitlerine verdiği isim olan STI, SUV ve sedanlarında yeniden başlatılıyor. Modellerin güçlendirilmesi konusunda usta olanlar bellidir. Mercedes’i AMG, BMW’yi M Teknik ve Audi’yi ise RS birimi destekler. Bulundukları şartların en yüksek güç üretme yarışında Subaru’da söz sahibi olabilecek bir markadır. Mart ayının sonlarına doğru Forester SUV’a yönelik makyajlama operasyonu olmuştu.

İncelememiz sırasında 4. jenerasyona yapılan yenileme sonrasında dış karoserin ön bölümünde sadeleştirilmeye gidilip,  sadece arka stoplarda değişime rastlamıştık. Teknik donanım açısından iyileştirilip, uzatılan dingil mesafesi sayesinde daha ferah bir kokpit hedeflenmişti.

Subaru, STI’ın 30. yaşgününü kutlamıştı.

Uzun süredir ralli mantığında başlatılan daha güçlü standart dışı model çalışmasında Japon temsilci bir süreliğine kendi içine çekilmişti. Carscoops‘tan gelen son habere göre Ocak ayında Subaru STI kavramlarını kaldığı yerden devam ettirecek. En başta konsept olarak gösterilecek Forester STI bizlere hayranlık duyacağımız bir şekilde gelecek.

Yeni nesil Uzak Doğu SUV’nun gördüğümüz her noktasından tehditkar duruşlar çıkıyor. Tampon olduğundan daha geniş tutulup, STI’ya uygun olacak şekilde kalıpları çıkartılmış. Izgarada geleneklere bağlı kalınıp, süsleme kırmızı STI logosuyla yapılmış.

Fighter Grey dış cephe boyasıyla birlikte parça tipleri harika bir uyum içerisinde.

Forester’ın hızlı tipi için 19 inç jant grubu ayarlanmış. Daha fazla şeyler çağrıştırması adına büyük altı pistonlu fren kaliperleri Brembo ile beslenmiş. Genişletilen yan eteklerin üzerinden ince fosforlu bir çizgi geçirilse de üretim modelinde olacağını zannetmiyoruz. Tampon köşe korumalar fena durmazken, dijital çizim neden tek egzozla ele alındığını anlayamadık!

Forester STI’ın motoru “daha da rafine” edilmiş halde geliyor.

Vurguyu yapmamızdaki sebeb, Boxer’ın yanına gelecek elektrik motordan dolayı. Çok güçlü değil ancak anlık hareketlere karşı performansta etkili olacaktır. Forester e-Boxer’ın ekstradan 12 ps 48 nm tork getirisi olacak. Buda STI’da nasıl ayarlanır daha bir bilgi henüz yok.

Tanıtılacaklar arasında Impreza STI’da olsa elimize onun hakkında henüz bir bilgi ulaşmadı.

Hatchback yapı hakkında tahminimiz, Forester STI ile aynı yönde olması. Dış karoserde yapılacak tampon, ızgara, yan etekler ve arka görünümü tamamlayan parçalarda agresif tarzda ilerlenecek. İç mekanda da Recaro spor koltukların ve farklı renk kombinasyonların olmasına olası gözüyle bakıyoruz.

Subaru planlarına biraz daha derinlemesine baktığımızda; modellerine de STI performans parçalarını verecek. En olası duranda şu anlık Levorg duruyor. Sanırız bu Renault’un Clio IV müşterilerine sunduğu RS parçaları mantığında. Şimdi 11 Ocak günün bekleyerek Subaru’nun STI modellerinin gösterilmesini bekleyeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum