Yatırım yapmaya başla!

Subaru BRZ’nin Yeni Nesline Sağlam Bir Tasarım Örneği!

Subaru'nun süper kompaktı BRZ için iç açıcı bir tasarım gerçekleştirilmiş. Ayrıca GT86'nın da farklı bir bakış açısını sizlerle paylaşacağız. Seçim sizin!
Subaru BRZ’nin Yeni Nesline Sağlam Bir Tasarım Örneği!

Subaru’nun “ikinci nesli gelecek” demesiyle BRZ için aynı anda görsel çalışmalara başlandı.  Toyota GT86 ile ortak platformda üretilen kompakt Boxer’ların bitebileceği konuşulmuştu. Akabinde Toyota firmasından aracına yönelik “mini bir Supra” olabilir açıklamaları gelmişti. SketchMonkey isimli bir tasarımcı, görünüm farklılıklarını biraz daha genişleterek BRZ’ye farklı yönden yaklaşmış.

Şu var ki Subaru’nun böyle bir şey yapacak olması Toyota’nın da aynı stilleri kullanacağı anlamına geliyor. İkili arasında bir anlaşmazsızlık çıkmadığı sürece kupaları yine tek yumurta ikizi görünümlerinde olacak.

SketchMonkey, evrensel düşünerek Subaru Viziv konseptleri yolundan ilerlemiş.

Çalışmalarına da Viziv Performance hayat vermiş. Algı çok iyi noktadan yakalanmış. Sinirli bir bakış açısı tutturan tasarımcı, Japon markanın modellerini gelecekteki tiplerine yönelik karalamalarını yapmış. BRZ’nin bu şekildeki üretimi geniş çaplı bir hayran kitlesine kavuşmasını sağlayabilir. Soğutucu alanların genişliği, tampon köşelerine verilen geniş efektler harika.

Markanın far etrafını dönen yeni LED stilinin de Ascent ve diğerleri üzerindeki çekicilik seviyesindeki katkısını görmüştük. Tasarımın ön kısmından arkaya uzanış şekillerine dokunulmamış. Jant kısımlarını atlarsak, genel profil görünümünün değiştirilmediğini camların formundan anlamak mümkün.

Farklı bir tasarımcının da kısa süre önce Toyota GT86’ya yönelik ortaya çıkardığı çizimlerine bakalım.

Toyota’nın yeni yüz imajını iyi yakalamış olan tasarımcı, 12. jenerasyon Yeni Corolla ve Camry’i andıran ön hatlarıyla GT86’yı canlandırmış. Josh Byrnes, SketchMonkey’den daha agresif hissiyatlarda modelleme yapmış. Şişkin bir kaputla birlikte ileriye uzanan logo kısmından Keen Look dilinden ilham alındığını düşünüyoruz.

Üçlü paralel duran LED aydınlatmalar aracı, yeni nesil Supra’nın üzerinde göstermiş. Shooting Brake vücut hatlarına kayan vücudu, arkada camın direkle önden ayrılarak son noktası koyulmuş. İki yaklaşımda göze hitap den cinsten. Ancak müşterilerin her zaman dediğimiz gibi istedikleri asıl değişim spor modellerin motorları.

En ufak araçların bile turbo ile beslenip uçurulduğu dönemde GT86 ve BRZ için bu yapılmamıştı. Japon markalar 2.0L 200 ps‘lik motorla daha sağlam ve uzun ömürlü kullanabilirsiniz desede insanlar anlık heyecanlar arıyorlar.

Belki bir ihtimal yine turboyu işin içine katmadan, hacmi 2.4L çıkartıp beygir aralığını da 250‘de tutabilirler. İhtimali göz önünde bulundurursak da 7.6 saniye kalkışın 6 ile 6.5 sınırına geleceğini düşünüyoruz. Yine de istekler bundan fazla olacak, o bir kesin! Peki BRZ ve GT86’yı sizler hangi kasa yapısında görmek isterdiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum