Yatırım yapmaya başla!

Smart Bundan Sonraki Yaşamında Elektrikli ve Otonom Olabilir!

Renault ortaklığında imal edilen Smart'ın, Daimler'in EQ araç mantığında, yeni sınıfına dair görseller geldi!
Smart Bundan Sonraki Yaşamında Elektrikli ve Otonom Olabilir!

Daimler-Mercedes‘in şehir içi modellerindeki en iyi işi olan Smart‘ların bu aralar akibetinin ne olacağı bilinmiyor. İlk nesil Fortwo 1998 yılında gösterildiğinde kimisine göre harika dururken, kimisine göre de çok gereksiz duruyordu. Çeşitli kasa yapıları gösterildi ve orta derecede piyasada tutunduğunu söyleyebiliriz. Yaşadığımız dönemde sizlerde fark etmişsinizdirki, küçük sınıf otomobiller için kıyımlar yapılıyor. Fransız PSA’nın Toyota ile Çek Cumhuriyeti’nde ortak süreçte ürettiği A sınıf modellerini üretimden aldığını sizlere aktarmıştık.

Robert Hahn, tarafından dijital olarak ele alınan Smart, bu sefer elektrikli motor düzeninde EQ4 olarak düşünülmüş. Düşüncesini, Daimler’in elektrikli araç konusundaki ilerleyişinden almış olabilir. Yeni Smart şeklinin Mercedes’in “EQ” kavramından yola çıktığını anlamak hiç de zor değil.

Smart EQ4, eski karoser yapısının çok dışında çizilmiş.

Süper mini, yuvarlak duruş biçimine sahip. Kompakt halinden bir şey kaybettirilmemiş. Akibeti Daimler tarafından ne olacağı bilinmeyen Smart’a elektrikli ile birlikte özerk sürüş özelliği yükelenebilir. 4 koltuklu, cam bir dış kapıyla ele alınan EQ4, Tesla Model 3’e karşı sağlam bir rakip olarak gözüküyor.

Eğer ki Smart tarafında istenilen gelişmeler olmazsa, bundan sonraki yaşantısı sancılı olabilir!

Küçük model platformuna sahip olan Renault, Daim’lerle birlikte Smart’ın üretimini üstlenmişti. Son tazelemesi yapılan Twingo, Alman markanın yaşam sürecini belirliyordu. Bazı ön görüş bildirenlere kulak verdiğimizde, Renault’un ortaklıktan çekilmesi Smart’ında tarihe gömülmesine neden olabileceği konuşuluyor.

Gördüğümüz sadece bir hayal ürünü de olabilir, bir ön gösterimde! Devasa cam panellerle, belki kompakt otomobil alanında farklı bir yüz getirilmiş olabilir. Sıfır emisyonlu yapıdaki Smart’a 500 km menzil ve 3.9 saniyede kalkışını sağlayacak kadar büyük bir batarya paketi yerleştirilebilir. Bakalım Smart için zaman ne gösterecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum