Yatırım yapmaya başla!

Yeni Skoda Scala’ya Gelen İlk RS Tasarım Yorumu!

Skoda'nın yeni hatchback modeli Scala'ya hız versiyonu olacak RS yorumu yapılmış!
Yeni Skoda Scala’ya Gelen İlk RS Tasarım Yorumu!

Scala, VW bünyesinin en yeni üyelerinden birisi. Skoda’nın Rapid’le yakalayamadığı kompakt sınıf ivmesini bu modelle yapmak istiyor. MQB A0 platformunun teknoloji yüzünden yararlanacak olan Scala’ya yeni RS yorumu geldi. İngiltere’de vRS olarak adlandırılan en hızlı versiyon, Aksyanov Nikita‘nın kaleminden çıktı. Bu tasarımcının çizim örneklerini sizlerle birçok kez paylaştık. İlk çıkış yapan araba modellerin farklı tasarım açılarını yakalan Rus sanatçı, Scala’yı da es geçmemiş.

Ford Focus, VW Golf, Opel Astra, Peugeot 308, Renault Megane ve Toyota Auris gibi geniş bir rakip pazarı olan Scala’ya gelen son yorumlar hırçın yapısını ortaya çıkarmış. Mevki gereği Golf’e yaklaştırılmayan ancak daha iyi bir görüntü sunan kompakt Skoda, bakalım nasıl hayal edilmiş.

Skoda’nın genel RS-vRS’lerinde olabilecek stiller katılmış.

Scala’ya normalde de hiç bir şey yapılmadan sadece birkaç RS logosu yapıştırılsa da olur. Tarzını sportiflikten yana kullanan modelin, kırmızı gövde üzerinde yarışçı kimliği ortaya koyulmuş. Dijital ortamda tampona hiç dokunulmamış.

İlk fark kaputa yapılmış ve orta şişkin kısmı siyah şeritle süslenmiş. Panjur çerçeveleri de far zemini gibi yerlerle uyumlu olması için siyah renk uygulanmış. Kesinlikle standart bakışlarından daha hızlı duran Scala’nın RS olduğunu jantlarından anlamak mümkün.

Nikita’nın Scala çizimlerinin devamında neler var onlara bakalım!

Çok kollu jantları geçtikten sonra kapı plastik korumları üzerine “RS” logosu verilmiş. Arka doğru geldikçe özgün bir duruşa sahip arka cam ve siyah zeminli stop farlara dokunulmamış.

Tampon Scala’nın tarzına yakışır şekile çift egzoz çıkışı etrafına krom çerçevelerle tamamlanmış.

Scala RS için VW’den nasıl bir motor gelir?

Golf GTI’da kullanılan 2.0 TSI’ın 230 ps’ine karşı Scala’ya daha hafif tonlu bir şey gelebilir. 6.4 saniyede kalkış yapan bir Golf’e karşı Scala RS’in en az 1 saniye gerisinden geleceğini düşünebiliriz.

Rus tasarımcının yine kafasında güzel bir araba modelini oluşturmasını gördük. Scala RS, abartıya kaçmadan Skoda’nın düşüneceği gibi çizilmiş. Yeni Scala RS sizce bu şekilde çıkabilir mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum