Yatırım yapmaya başla!

Shelby’den Yüksek Performanslı Series 2 Roadster Modeli Geliyor!

Shelby American şirketinin 1998 yılında 249 adet imal ettiği hızlı roadster Series 1'in, 2. versiyonunu yapmaya hazırlanıyor!
Shelby’den Yüksek Performanslı Series 2 Roadster Modeli Geliyor!

1998 yılında Shelby American tarafından üretilen Series 1, 20 yıl önce hızlı bir roadster olarak kafalara yer etmişti. Bazı değişim aşamalarından sonra şirket Series 2’yi çıkarma kararı almış. Güzel olan şey ise yapısal farklılıklar fazla hissettirilmeyecek. Shelby’nin 2. üstü açık spor otomobilinin halen daha retro havada gittiğini gördük.

Görünüm açısından 2, 1’in dış katmanlarından yapılacak. Düşünce tarzları bence yerinde. Carroll Shelby tarafından tasarlanan ilk seri, 1998 yılında Federal Motorlu Taşıt Güvenlik Standartları‘na takılmış. Gerekli olan test ve sertifikalandırmada şirketi zorlayacak önemli maliyetler çıkmış. O yüzden de Series 1’den sadece 249 adet üretim yapılmak zorunda kalınmış.

Shelby Series 2’nin Görünüm ve Karoser Bileşenleri 1 ile Aynı!

Shelby Series 2'nin Görünüm ve Karoser Bileşenleri 1 ile Aynı!Karşımıza çıkan resimde Jaguar ve Porsche‘ye ait tasarımların profesyonelce Series 2’ye aktarımını görüyoruz. Ford’un Shelby geleneği olan şerit süslemeleri, yeni roadstera da yapılmış. Wingard Motorsport ile benzersiz işbirliğinden doğan Series 2, alüminyum monokok şasi üzerine yerleştirilecek.

Dikkat çekici kaputu ve geniş çamurluklarında hafif yapılı karbon fiber kullanılacak. Series 1’de olduğu gibi 2 için de ızgara yuvarlak ve dar yapıda düşünülmüş.

Series 2 İlk Modeline Göre Daha Fazla Geliştirilmiş

Series 2 İlk Modeline Göre Daha Fazla GeliştirilmişBahsettiğimiz alüminyum ve karbon malzemelerle 2’nin, selefine oranla %12 hafifletildiği söylendi. Bu değişimler roadsterın hız rakamlarına yüksek oranda yansıyacak.

Ekstra bir bilgi verecek olursak; Shelby müşterileri Series 2’nin gövde tipini ister karbon fiber isterlerse de titanyum olarak isteyebilecekler.

Seçilen Gövde Tipi Fark Etmeksizin Donanımlar Aynı Olacak

Seçilen Gövde Tipi Fark Etmeksizin Donanımlar Aynı OlacakStandart olarak sunulacakların başında altı pistonlu kaliper sistemi var. Hıza orantılı, yüksek performanslı fren sistemi, tek dirsekli süspansiyon ile donatılacak. Ayrıca alacak kişiler Series 2’ye, Michelin Pilot Cup 2 lastiğine takılan 19 inç özel jantlarla binecek.

Carroll Shelby Engine Company’den Akla Zarar Bir Motor Gelecek

Carroll Shelby Engine Company'den Akla Zarar Bir Motor Gelecek427 Windsor veya 427 FE tip motordan birisinin kullanılacağı söylendi. Böylelikle 1 serisinin doğal emişli 4.0L V8 ünitenin olması ağır basıyor. Shelby, iki farklı gövde yapısında vereceği Series 2’nin motorlarından birincisi 460 beygir, ikincisinin 800 beygir çizgisini geçebileceği söylendi. Anlıyoruz ki 4.0L’ye sağlam bir süperşarj geliyor.

Wingard Motorsports tarafından alınacak siparişler, yılda dört adet ile sınırlı olacak. Yani showroomda sergilenecek Series 2 düşünülmüyor. Yıl içerisindeki şanslı 4 kişi, belirli bir kapora ücretini yatırdıktan sonra Shelby, Series 2’nin imalatına start verecek. Burada sizlere veremediğimiz ve merak edilen tek eksik konu 2. serinin ne kadar hızlara ulaşacağı. Teknik değerleri çıkar çıkmaz sizlerle paylaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum