Yatırım yapmaya başla!

80’lerin Günümüzle Harmanlanmış En İyi Sunumu: “Shelby OTR Concept”

Özel bir tasarımcı Shelby için retro havada dikkat çekici bir spor otomobili dijital ortamda oluşturmuş...
80’lerin Günümüzle Harmanlanmış En İyi Sunumu: “Shelby OTR Concept”

Dünyada kalıplaşmış “Mustang yükselicekse o, Shelby ile olur” düşüncesi halen daha devam etmekte. Mesela Mustang’in Shelby Super Snake tipini halen daha unutmuş değiliz. Motor güçlerinin şölene çevrildiği an olan Shelby, bu sefer başkası tarafından farklı bir açıdan ele alındı.

Tasarımcı Antonio Paglia tarafından çizilen ve Shelby OTR Concept olarak  adlandırılan spor aracın, retro havası insanı daha çok kendisine çekiyor. Başta Ford GT gibi zannetsekte, OTR Concept’in belirgin Shelby çizgilerini taşıyan bir model olduğunu anlıyoruz. Üretimi onaylanırsa trendi takip etmeyen heyecanlı bir modeli yollarda görmüş olacağız…

Dijital çizimlere baktığımızda birçok ülke tarzının tek bir yerde toplanışını seyrediyoruz.

Kimileri 60’lar kimileri 70’ler kimileri de bu gibi 80’lerin çizgilerini yeni stillerle harmanlayarak sunuyor.

Ön kısımda Lamborghini’nin Diablo’ya verdiği heybetli duruşun aynısını görüyoruz.

Shelby OTR Concept, uzun burun yapısına sahip. Kaputundan geleneklere uyularak Shelby şeritleri geçirilmiş.

OTR’ye biraz daha baktığımızda Ferrari’nin eski modellerine kaçan tasarımını fark ediyoruz.

Michael Jackson’ın da sahip olduğu Testarossa, Antonio Paglia’ya ilham kaynağı olmuş gibi. Benzer burun kısmının OTR tarafına baktığımızda küçük farlar ve tampon ızgarasına monteli Led aydınlatmaları görüyoruz.

Tasarımcı, aracın ön kısmından arkaya doğru geçişlerini iyi planlamış.

Süper spor arabalara yakışır geniş çamurluklar, en az 20 inç lastikleri barındırıyor. Shelby’nin yine kimliğini belli eden kapı altı çıkartması da eklenmiş.

Profilden devam ettiğimizde, aynalara verilen şekle odaklanıyoruz.

Yarasa kanadına benzeyen dikiz aynalar aracın spesifik ögeleri arasında.

Arka kısımdaki parçalar basit ve etkili olmuş.

Lamborghini’ye benzeyen motor kaputu devamında yatay şerit şeklinde stop farlar bulunuyor.

Baş döndürücü mü? Bizce evet! Son yılların benzer şekillerinden sıkılanların şimdiden gözdesi olacağını söylemek mümkün. Sıkılmayacağınız bir karoser çizimiyle gösterilen OTR Concept, %65 Shelby‘e yönelik yapılmış olsa da kalan diğer kısım İtalyan markalara paylaştırılmış.

Böyle bir tasarımın bilgisayar hafızasında veya kağıt üzerinde kalmamasından yanayız. 1980 – 2018 yılları arasında insanları hareketlendirecek stillerdeki otomobiller bu devirde biraz zor bulunuyor. Sizin OTR Concept’e yönelik yorumunuz ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum