Paylaşım

Seat’ın Beklenen Ateca SUV Cupra’sı Sahne Aldı!


 

Seat'tan ayrılarak ayrı marka olan Cupra ikinci ürünü ve ilk hızlı SUV'u Ateca'yı gösterdi. Kalkış harika!

Seat’la beraber Cupra‘nın hızına yetişilmiyor. Geçtiğimiz gün ilk marka modeli Ibiza Cupra‘nın sızıntı görsellerinden sonra İspanyol tarafında ürünler Cenevre için ortaya çıkartılıyor. Binek otomobil sınıfında hız temsilcileri zaten bekleniyordu ancak SUV klasmanda ileri tarihli bir bekleyiş vardı. Bağımsız bir marka olarak piyasada yerini alan Cupra, Ateca‘ya kendi logosunu taktı.

7 kişilik geniş Tarraco SUV tarafına kilitlenmişken birden Ateca’nın farklı yapı altında sunulması şaşırttı. İsim aynı olabilir ancak yeni mantık altında bir çok noktasında eklemeler yapılmış. Yüksek oranlı güçlerin aracına en iyi şekilde  hareket ettirecek öğeler de unutulmamış.

Değişimin birinci adımında ızgarada artık “S”
harfi yok.

Güzel ön görünüme farklı kit uygulamaları var.
Tampon alt kısım ızgaralarına marka ismi verilmiş.

Kaportanın aşağı kısımlarında ızgaranın petek şekli ve yan kısımlara dağılımı Cupra farkını hissettiriyor.

Karoser revizyonunda tampondan uzayan yan marşpiyel ve özel 19″ jantlara yer verilmiş.

Skoda’nın ilk SUV’u olan Kodiaq‘ın yakın arkadaşı Ateca için arka kısımda dörtlü çıkış egzozla güç gösterisi yapılmış.

Cupra farkını göstermek adına iç mekanda farklı dikişlerde deri direksiyon simidi, malzemeler gri renkli Alcantara ile kaplanmış.

Diğer özellik paketlerinde 360 derece kamera, 8 inç multi medya, anahtarsız giriş, kablosuz şarj ve Cupra logolu spor koltuklar var. Motor kısmında yapılanlarda 2.0L turboşarjlı benzinli üniteden 300 ps güç alınmış.

Kompakt bir SUV için muazzam olan güçler Ateca’yı 245 km/h maksimum hızlara çıkartabilecek. Ve 0-100 km arasını sadece 5.4 saniyede alarak. Aktarımlar 7 ileri DSG şanzımanla dört tekerleğe iletilecek.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın