Yatırım yapmaya başla!

SCG’nin 5.0L’lik Süper Arazi Aracı “Boot Buggy”

Yaptığı hiper spor otomobillerle adını duyuran Scuderia Cameron Glickenhaus, farklı bir dala geçerek çok güçlü bir V8 buggy aracı yaptı. İşte Boot Buggy!
SCG’nin 5.0L’lik  Süper Arazi Aracı “Boot Buggy”

Bazen firmalar bile çılgınlık derecelerini ayarlayamaz ve amaçlarını dışına çıkarak farklı dalda model üretimine geçerler. Süper spor arabada SCG, 003 ile adını duyuran ve bunu yol versiyonu olarak da lanse eden Glickenhaus, farklı daldan olaya tekrar girerek süper Buggy Boot‘unu gösterdi. Off road sporlarında çok gördüğümüz buggy araçların, belki de şu anda atasına bakıyor olabiliriz.

Yeteneklerini engin arazilere doğru geliştiren firma, bu iddiasını And Dağları‘na yapılacak gezinti ile göstermek istiyor. Scuderia Cameron Glickenhaus mühendisleri, tam olarak kafalarındakini ve buggy gibi bir aracın ne işe yarayacağını çok iyi kavrayarak projeye girmişler. 4 kapılı olarak tasarlanan Boot, Peugeot’un konsept Hoggar‘ından işlevsel duruyor.

Boot’un hiç görmediğimiz ilginç bir tasarımı var.

Sağlam ve hafif şasi üzerine konumlandıran kupa kısmı, dış kısımdan ekstra güçlendirilmiş.

Farlar olabildiğince ön cama doğru çekilmiş. Yine çamurluk ve ön soğutma sistemini koruyan demirler mevcut.

Zor koşul süspansiyon sistemi, açıklığı geniş çamurlukluklara verilen full arazi lastikleriyle tamamlanmış.

Kupa çevresini dolandırılan barlara, çoklu arazi tavan lambaları koyulmuş.

Dakar araçları tarzı tavan havanlandırması arkasında bagajda duran yedek lastiği görüyoruz.

Boot, buggy yapılarında sanırım en seksi egzoz tasarımına sahip.

Bu deli çoçuğu sanırım 5.0L motorla biraz zor tutacaksınız.

Sistemi amaca göre kusursuzlaştıran SCG, aracını nasıl ki spor otomobilini asfaltta hızlı olması amaçlı yapmışsa, Boot’da aynı şekilde arazi koşullarında mukavemeti yüksek parçalarla ve yoğun zorluk altında rahat ettirmeye yönelik inşa edilmiş. Parçalara verilen orantılı açılarla, geçiş yapılacak engebeli yolların maksimum zorluk derecesini indirgemiş oluyorlar.

Tavandaki havalandırmadan gelen soğuk havanın motora yönlendirilmesi dışında şnorkel vazifesi ile çok derin su sürüşünde de gidebileceksiniz. Ayrıca resimlerde farklı iki model olarak ele alınmış ancak tam bir belirleyici birşey yok. Eğer ki onaylama süreci geçilirse 2019 yılında Boot, 100 bin dolar fiyatıyla satılacak. Makul mü? Buna siz karar verin!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum