Yatırım yapmaya başla!

Cenevre’de Porsche Motorlu “4×4+2 Yapılı Sbarro Sin S1” Rüzgarı Esti!

Dünyanın en ilginç araç tasarımlarını yapan Sbarro, Porsche Cayenne'nin nimetlerinden faydalanarak kendi dilinde Sin S1'i ortaya çıkardı.
Cenevre’de Porsche Motorlu “4×4+2 Yapılı Sbarro Sin S1” Rüzgarı Esti!

Normalden uzak yaşayan ve özel olarak yaptığı arabalarla tarzını belli eden Sbarro, Cenevre Fuarı’na fazladan iki tekerlekle geldi. bu firmanın aslında işinin tam tanımı; bilindik marka modellerinin replikalarını yapmak. Yaparkende sizi hayret ettirmenin yolunu bularak. Ayrıca koyduğu motor üniteleri de orjinallerini geçmeye yeter. Son ele aldığı Lola T70‘e Chevrolet’in V8 motoru yerleştirilmiş.

Sbarro’nun sınırı yok. Aynı pizza kardeşi gibi gayet karışık! 80’li yıllarda orta motorlu Tiger’ını 6.3L Mercedes motoruyla beslerken, aynı dönemlerde Porsche 911’in şasisini kullanmış. Sonrasında ise kendi tarzı bir kupa ve içerisine VW’nin K70 ünitesi! Şu varki ilgi düzeyi zirvede ve haddinden fazla özel arabalar üretmiş.

Arazi taşıtı olayını farklı gören firmanın Sin S1 modelini sizlere anlatalım.

Garip ama net! Çünkü en azından firmanın tarzını ve şu anda da ne yapmak istediğini anladık. Sin S1’in ön kısımdan sadece bir kapsülden ibaret olduğu düşüncesi çıkabilir.

Fiat’ın bir ara çıkarttığı ancak en kötü tasarımlı araçlar içerisine alınınca üretimden aldığı Multipla’ya benziyor.

Farklılıkta sınırlar sonuna kadar zorlanmış.

Zırhlı bir yapı görünümü verilen Sin S1’in tampon yapısında oturma bankı şeklinde bir koruma demiri görüyoruz. Yalnız koruma demiri olduğundan pek emin değilim!

Biraz yukarılara baktığımızda köşelere verilmiş farlar ve ayrı kısımlarda duran havalandırmalar mavcut.

Profiline gelince olay daha çok ilginç bir hal almaya başladı.

5 kollu Bf Goodrich lastiklerin verildiği yan kısımda, kapılar camsız. Tabi tam ortada tekerlek için açılmış yuvayı görünce kapıların camsız olması sönük kaldı. İsminin 4×4+2 verildiği kısım tam olarak burası.

Bu lastiklerin hangi durumda aşağıya indiğinden emin değilim ancak; nasıl ki bazı kamyon modellerde ağırlıkla beraber yere basan bir tekerlek varsa Sbarro’da da arazi şartlarında lazım olacak sanırım.

Sin S1’in arka tarafında da değişen bir şey yok.

Arka cam iptali ve gözüken tekli bir koltuk var. Kurşun geçirmez zırh gibi duran tampon süslemeleri ön kısımla aynı. Üçlü stop farlar 60’ı yılları hatırlatıyor.

Sbarro Porsche’den sadece motor almamış.

Kokpitin 1. nesil Porsche‘den olduğunu zaten ilk bakışta anladık. Farkları sayacak olursak; direksiyon simidi, sparco yarış koltuğu ve tozlu bir ortam! Sıfır bir ön göğüs olmadığı aşikar.

Motorun 2. jenerasyon Cayenne’den alındığı sanılıyor.

4×4 yapısını en aktif kullandırabilecek motorlardan olan 4.8 Turbo S ünite, 550 beygir güç ve 750 nm tork sağlıyor. Normalde bu motorla kalkış 4.8 saniyede oluyor yalnız Cayenne’nin kilosu 2.5 ton civarlarında. Lakin Sbarro’nun daha hafif olduğunu düşünürsek, fazladan iki tekerlek her daim lazım olacak gibi!

İlginizi Çekebilir :

Görülmemiş tasarımlarıyla modellerini ele alan şirket, 80’lerden beri bırakmadığı felsefesine devam ediyor. Yapısal olarak parçaları en büyük seçip, Porsche’nin iç ve motor kısmından yararlanıp gayet şaşkınlık yaratacak model yapmayı başarmış. Sin S1 projesi kısaca garip ama başarılı!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum