Yatırım yapmaya başla!

Rusya’nın Rolls Royce Phantom’a Cevabı: “Aurus Senat”

Rusya'nın yeni otomobil markası olan Aurus'un lüks Senat modelinin bazı özelliklerinden bahsedildi!
Rusya’nın Rolls Royce Phantom’a Cevabı: “Aurus Senat”

Rusya’nın yeni cumhurbaşkanlığı limuzini, Mayıs ayında Vladimir Putin’in de katıldığı etkinlikte tanıtılmıştı. Kortezh isimli proje ile ortaya çıkartılan ve milyon dolarlar yatırılan çalışmalar sonucunda, sivil halka yönelikte bir şeyler düşünülmüştü. Rusya için tamamen yeni bir marka olan Aurus‘un Senat modeli R.R’ye ihtiyaç duyurmayacak kadar donanım paketleri aktarılmış.

Senat’ın gerçek görsellerinde dış karoserinin ağır duruşunun yanında iç mekandaki kalite anlayışına hayran kaldık. Şaşılacak bir kısmı da Aurus’un iki adet Porsche motoru ile Senat’ı hareket ettirecek olması. İşte detaylar…

Senat dış yapısından da Roll Royce’yi örnek aldığı belli.

En azından en iyisi taklit edilmiş! Aurus Senat’ın far kısımlarını daha çok Chrysler’e benzettik. Biraz daha dar olsaydı zaten Phantom’dan alınmış gibi olurdu.

Sedan otomobil sınıflarında en üstü temsil eden Bentley ve Rolls Royce‘nin ızgara tipi bu çok donanımlı Rus aracına da düşünülmüş.

Senat’ın amiral duruşu profilinde, arkaya giden çizgilerinde bellli edilmiş.

Gösterişli duran bir jant seçimiyle birlikte, üzerine pahalı bir karoser yerleşimi yapılmış.

Kokpitin önceki nesil Mercedes S’e yakınlığı göz çarpıyor.

Orta konsol ve direksiyon Mercedes S’e benzetilen kısımların başında geliyor. Ahşap malzemenin yoğunluğu heryerde hissediliyor. Yine üst sınıflara koyulan analog saat, kokpittin lüks kavramını tamamlamış.

Farklı bir havalandırma mazgallarına sahip Senat’ın alt kısımlarında dijital otomatik klima ve start/stop düğmesi bulunuyor.

İç mekana dair yeterli detay sunulmasa da arka kısımda, katlanır masa ve bazı ofissel malzemeler olacak!

Birinci sınıf deriden imal edilen koltuklar, arka kısım yolcuları için uzanma pozisyonu alabiliyor. Soğuk içecekler için buzdolabı olurken, sıcak bir şeyler içmek isterseniz de ufak bir kahve makineniz olacak!

Aurus Senat’ın boyut rakamlarında R.R’yi solluyor.

Standart versiyonuda uzunluk 5.630 mm ve dingil mesafesi 3.300 mm dir. Rolls Royce Phantom ile arasında ortalama 2 cm’lik bir fark var.

Long – uzun versiyonu ise 6.6630 mm uzunluğa ve 3.772 mm’lik bir dingil mesafesine sahip.

Güç aktarma organlarının bir tanesi elektrik destekli!

4.4L hacimli bir V8 590 beygir güçle göreve getirilmiş. Bu motor ayrıca elektrikli bir üniteyle desteklenecek. Tahmini olarak lüks sedanın 6 saniye altında 0’dan 100’e çıkacağı söyleniyor.

İkinci ve en güçlü seçenekte ise 6.6L bir V12 hazırlanmış. Phantom’un aynı hacimde 563 beygirine karşı, Senat 848 ps güç üretiyor. 4.4L ve 6.6L motorların aktarımları 9 ileri otomatik şanzımanla gerçekleştirilecek.

Önümüzdeki yılın başlarında satışa çıkacak her iki Senat versiyonu, Bentley ve Rolls Royce’den %20 daha ucuz olacağı söylendi. Sizin en lüks Rus markası çin yorumlarınız ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum