Yatırım yapmaya başla!

Kraliyet Ailesinin ve Dünyanın En Lüks SUV’u: “Rolls Royce Cullinan”

Tarihin göreceği en lüks SUV olan Rolls Royce Cullinan nihayet gösterildi!
Kraliyet Ailesinin ve Dünyanın En Lüks SUV’u: “Rolls Royce Cullinan”

Sanırım 3 yıl kadar bir süreyle bu aracın çıkışını dört gözle bekledik. Adını en değerli mücevher taştan alan Cullinan, markasının ilk SUV aracı olma şerefine ulaşıyor. Belki dış yapısından nasıl olacağı tahmin ediliyordu. Ancak geliştirilmesinde görmediğimiz yöntemlerin kullanılacağını kimse bilemezdi. 4X4 alt yapısını ve yetenekleri en iyi şekilde sunabilmek adına Net Geo ekibinin belirlediği en zorlu yol koşullarında test sürüşleri yapıldı.

Yapısında farkettiğimiz her detay RR tarafından üstü düzey zenginlerin beğeneceği cinsten imal edildi. Lüks formlu SUV’un tahrik edici duruşlar altında her kesime hitap ediyor. Dünyanın en pahalı kaput logosu olarak The Spirit of Esctasy bu sefer biraz daha fazla yüksekte duracak.

Bakış ve Tasarımlar Phantom’dan!

Bakış ve Tasarımlar Phantom'danTam olarak beklediğimiz şekillerde gelen Cullinan, kaslı vücut geliştirmeci misali duruyor. 2018 yılında son yenilemesi yapılan Phantom‘un farları ve içerik özellikleri kopyalanmış. Alt kısımdaki açıklığın bütünleyici duruşuna karşı krom detaylar fazla dikkat çekiyor. Geniş ve dik krom çubuklardan yapılan ızgara ile tamponun gümüş parçaları takım olmuş.

Ezeli Rakibi Bentley Bentayga’dan Biraz Daha Ağır Duruyor

Ezeli Rakibi Bentley Bentayga'dan Biraz Daha Ağır DuruyorGövde tipinin oranı açıkçası şaşırttı. Her bir öğenin en büyük seçimleri yapılmış. İntihar kapılarının krom tutacakları harika duruyor ve koyu tonlu 22 inç jantları SUV’un gövdesine anca olmuş.

İç Dünyası Herkesi Büyülemeye Yetecek Donanımda

İç Dünyası Herkesi Büyülemeye Yetecek DonanımdaRR ilk olarak yeni bir bagaj tasarımı yapmış. Onunda adına “Clasp” demiş. 560 litrelik bagajında eşyalarınızın, bölmeler sayesinde daha rahat taşımanıza olanak sağlıyor.

Ön kısım, yapımı haftalar süren yine farklı malzeme kaplamalarıyla imal edilmiş. Yenilenen kolçak kısmı ve multi medya ekran da sedanlarla aynı özellikleri sunuyor.

Cullinan’ın Yolcu Bölümü Arazide İlerlerken İçkinizi Yudumlamaya İzin Veriyor

Cullinan'ın Yolcu Bölümü Arazide İlerlerken İçkinizi Yudumlamaya İzin VeriyorSizin araca biniş sırasında 40 mm kadar alçalarak hizmet için önünüzde eğilen kaç araç biliyorsunuz? Şahsen ben daha şahit olmadım. Derilerin kalitesi sorgulanamayacağı gibi kapı panelleri de dahil olmak üzere işçilik seviyesi çok yüksek. Ahşabın ön taraftan arka kolçak, kapılar ve üst kısımlara kadar uzanması sizi farklı bir dünyada hissettiriyor.

Beyaz deri koltukları çok yönlü ayarlanabildiği gibi ısıtma, soğutma ve masaj imkanı da sağlıyor. İstenildiği takdirde RR, arka orta konsolu alıp normal araç moduna alabiliyor. Tek bir düğmeyle çıkan bardaklar da marka imzasını taşıyor. Merak ediyorsanız bardakların çiftiyle güzel bir otomobil alabiliyorsunuz!

2260 Kilogramlık Cüsseye Karşı 6.75L Motor

2260 Kilogramlık Cüsseye Karşı 6.75L MotorArtık her modelinde gördüğümüz 6.75L dünyanın en az titreşimine sahip motoru Cullinan için de çalışacak. Tamamen değişen süspansiyon sistemi V12 motorun 563 beygir ve 850 nm torkunu en iyi şekilde taşıyabilmek için geliştirilmiş. En iyi zemin hesaplamalarını yapabilen RR SUV’un söylenmese de ortalama olarak 5 saniyede 100’e kalkış rakamı olacağını tahmin ediyorum. 250 km/h maksimum hızı da sınırlandırılmış olarak geliyor.

Ne kadarda adı ve tipi SUV olsa da Cullinan tüm yollar için yapılmış. Sizin asfaltta veya arazi yollarında gidişinizi engelleyecek bir şey yok. Bu konuda RR CEO’su Torsten Muller  Otvos, “Tarihimiz bize örnek teşkil ederek, Rolls Royce her türlü heyecana cevap vermek için hazır. Maceracılar ve kaşiflere bahşedilmiş en kusursuz cevap Cullian dır.” şeklinde konuştu. Bir şeyin ilki ve en iyi olmanın karşılığında Rolls Royce’nin üst düzey 4×4’ünün fiyatı 325 bin dolardan başlıyor. İngiliz 4×4’ü sizler nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum