Yatırım yapmaya başla!

Rivian’ın Üçüncü Modeli Off Road Donanımlı SUV Olabilir!

Tamamı elektrikli araçlarla yola çıkan Rivian, R1S ve R1T'den sonra üçüncü serisini off road donanımlarda daha kompakt düşünebilir.
Rivian’ın Üçüncü Modeli Off Road Donanımlı SUV Olabilir!

Rivian dünyanın ilk tamamı elektrikli pick-up modelini yapmasıyla bir anda dikkatleri üzerine çekmişti. Özel modeller üzerine çalışmalar yapan Amerikalı şirket, R1T ve R1S’i üretim bantlarına almaya hazırlanıyor. Otomotiv sektöründe ilk olacak şeylerin adımlarını da atan EV araç şirketi, üçüncü modeline hazırlanıyor olabilir.

Rivian’ın araç üretim mantelitesine baktığımızda Tesla ile aynı kulvarda koşacak. 4×4 EV’lerle piyasada yer almak isteyen marka adına gelen yeni dijital çizimlerde, off road donanımlara vurgu yapılmış. Rivian Forums‘da yayınlanan görsellerde çok güzel işaretlenmiş ayrıntılar var!

Gördüğümüz araç çizimi, Rivian CEO’sunun önceki açıklamalarından yola çıkılarak yapılmış.

Kurucu RJ Scaringe, R1T ve R1S’den sonra gelecek üçüncü modelin daha kısa dingil mesafesine sahip olacağını söylemişti. Ayrıca yeni elektrikli aracın zemin yüksekliğinin de fazla olacağını belirtmişti.

Buradan yola çıkan tasarımcı, markanın genel yüz hatlarından ilerleyerek ve bozmayarak, heyecanlı bir araç meydana çıkarmış. Stadyum ışıkları ve dik yerleşimli LED ana aydınlatmalar, diğer serilerle aynı.

Tampon çok havalı ve R1T’den de burada ayrılıyor. Çamurluk bitimi ile tamponun birleşim yerindeki efekt, çok iyi. Öte yandan parlak malzemeden yapılan bir alt koruma görüyoruz. Üzerinde de off roada yönelik olduğunu belli eden çeki demirleri ilave edilmiş.

Rivian’ın ilk modelleri uzun dingil açıklığına sahip.

Yeni off road vurgulu Rivian SUV’un daha kısa olduğunu görebiliyoruz. Çamurlukları dolduran arazi tipi lastiklerin de etkili olduğu zemin yüksekliği, engelleri aşmada ideal duruyor. Işıklandırma ve ekstra unsurlara baktığımızda modelin bir “Ralli” aracı olduğunu da söyleyebiliriz.

Kaya-sert zeminler için yapılan korumalar ve aydınlatma grubuyla, geceleri ormanlık alanlarda ralli aracı gibi yarışabilir. Geleneksel ayrıntıların gittiği ilk nokta, dikiz aynalar. Firmanın teknolojik geliştirmelerine göre o kısımlara dijital kameralar yerleştirilmiş.

Arka kısımda aracın yine zeminden ne kadar yüksek durduğu net şekilde görülebilir. Uçtan uca koyulan LED stoplar R1S ile aynı diyebiliriz. Farklılık olarak nelerin olduğuna baktığımızda arka cama monteli güneş panellerine rastlıyoruz.

İlk önce Rivian’ın, R1S ve R1T’yi üretime alarak satışlarına başlaması gerekiyor. En son 1.2 milyar dolar yatırım alan şirketi Amazon da destekleyerek 100.000 elektrikli kamyonet için sipariş geçmişti.

Gerçi bu tip siparişleri Tesla’dan da duymuştuk ancak marka, ticari araçlarının üretiminin olacağını henüz yeni duyurdu. Tesla Semi için kargo şirketleri ve içecek firmaları verdikleri binlerce adet siparişlerini onaylamıştı. Sonuç itibariyle Rivian’ın kısa şasili, arazi engellerini aşabilecek araç modeli, gördüğümüz tasarımdan daha iyi olamaz. SUV hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum