Yatırım yapmaya başla!

Hayal Gücünün Rivian R1T’yi 6X6’ya Dönüştürmesi!

Amerikalı Rivian'ın dünyaya sunacağı ilk tamamı elektrikli kamyoneti R1T'nin uzatılan şasisine fazladan iki tekerlek daha takıldı.
Hayal Gücünün Rivian R1T’yi 6X6’ya Dönüştürmesi!

Rivian ismi geçtiğinde beynimiz artık ne düşünmemiz gerektiğini bize söylüyor. Dünyanın ilk tamamı elektrikli kamyonet aracı olmasının dışında sayabileceğimiz birçok ilgi çekebilecek özellikle tanıtılmıştı. Rivian’ın kafasında kurduğu hedefi açıkça belli oluyordu ve “evrenin en iyisi olma” yolunda tam gücüyle yatırımlarına devam ediyordu.

Mercedes G’nin 6×6’sı ve sonrasında şirketlerin modaya uyduğu çok tekerlekli kamyonet tasarımı, R1T’ye de aktarıldı. Alışamadığımız ve çılgınca gelen ekstra tekerlekli yapıya bürünen Amerikan aracı, Hennessey’e iyi bir nota verme çalışması diyebiliriz.

Amazon desteği ile aracın üretim bantlarına alınacağı duyurusuyla Rivian, başlattığı savaşın kısa süreler içerisinde meyvesini yemeye başlayacak.

Rivian R1T 6X6Şirket tarafından R1S ve R1T modellerinin diğerlerinden farkı için duymadığımız özellikler koyulacağı duyurulmuştu. Aslında araçların şekil ve donanım itibariyle rekabet için o kadar da çaba harcamasına gerek yoktu. Yazımızda ilerlerken hatırlatacağımız araç özellikleriyle sizlerde hafızanızı tazeleye bileceksiniz.

Stadyum ışıklarının ızgaraya uzanan halinin ne kadar güzel olduğundan fazlaca söz ettik. Dış korumalı duran ön pano, hiçbir şey yapılmasa dahi ağır arazi aracı profili çiziyor. Rivian Owners Forum‘da yayınlanan resimlerde R1T’yi biraz daha amacına uygun değişimlerle görüyoruz.

Yan kısma doğru geçtiğimizde Ford F-150’nin kronolojik dönüşümünün sahibi Hennessey benzeri çalışmalarına bakıyoruz. Lastikler tam arazi odaklı ve bulunduğu kısma eşit oturtulması için çamurluklar genişletilmiş. Çamurlukla lastik arasına baktığımızda kırmızı yayları görüyoruz ve gerçekten de bu çalışma yapılacak olsa süspansiyonlar değişime uğrayacak kısımların başında gelir.

6 tekerli canavarın dönüşümü bu açıdan daha çok belli oluyor.

Rivian R1T 6X6 ModifiyesiTaşıyacağı 180 kWh’lık bataryalarla dünyanın en büyüğü ünvanını alacak R1T’nin kısa sürede standart halinin ne kadar basit kaldığını fark ediyoruz. Baktığımız araç tipi çok abartılı gelebilir ancak benzer çalışmalara çoğu kez rastladık. 6X6 R1T kurgusunun arka çamurluk kemerleri de genişlemeden nasibini almış.

Her açıdan etkileyici olan R1T’nin patentli bagajı, gelecek iki tekerlek için biraz daha uzatılmış.

Normalde de kaslı duran R1T’yi şu anda tarif etmek zorlaşıyor. Uzatılan şasi sayesinde tabana koyulacak akü kapasitesi daha da artırılabilir.

105 kWh ile 180 kWh’lık batarya paketleriyle sunulacak R1T, 370 km ile 650 km arasında tam elektrikli olarak yol alınabilecek. En yüksek pil donanımında 700 ps ve 1120 nm tork ile çıkış yapacak tam elektrikli pick-up, adeta bir spor araç gibi tepkilere sahip olacak. İnsanların şimdiden en çok sahip olmak istediği kamyonetin 6X6’sını siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum