Yatırım yapmaya başla!

Rinspeed’in Kaykay Şasili Aracı MicroSNAP Konsept!

İsviçreli Rinspeed, son donanım modüler MicroSNAP aracının özelliklerini ve neler yapabildiğini gösterdi!
Rinspeed’in Kaykay Şasili Aracı MicroSNAP Konsept!

Geçtiğimiz yıl CES’te Rinspeed’in MicroSNAP konseptinden bahsedilmişti. Aracın, her türlü taşımacılıkta kullanılmak üzere otonom ve elektriksel bir yapı üzerinde olacağı söylenmişti. Aslında insan nüfusunun çoğalması, bağlı olarak trafiğe çıkan araç sayının artışı şirketleri pratik ve kolay kullanımlı araç yapmaya itiyor. Rinspeed‘de bunlardan birisi.

Gösterdiği araç konseptlerini kapsül olarak gösteren şirket egzotik duruşlarına halen daha devam ediyor. İsviçre menşeli şirket otomobil üretimi ve tuning iş alanını genişleterek, otonom ve elektriği de katmış.

Model Renault Twizy ile aynı boyutlara sahip.

MicroSNAP’ın insan taşımacılığına yönelik verimliliği sıklıkla ön plana çıkartılsa da ticari taşımacılıkta da kendini gösterecek. Tüyo olarak Ford’un Argo ile yaptığı pizza aracını düşünebilirsiniz! Modüler araç tipi iki kişilik insan taşıma kapasitesine sahip.

Üst kabin kısmı video ve resimlerde gördüğümüz gibi ayrılabiliyor. Batarya ve elektrik motorların bulunduğu alt platformun bu şekilde ayrılabilir olması, bisiklet ve motosikletlerin transferi için.

İleri teknolojik bu otomobil örneği, 4erC tarafından tasarlanan mikro-piksel LED farlar ve dijital bir plaka ile donatılmış.

MicroSNAP iki ayrı birimden oluştuğundan talebe
göre değiştirilebileceği söylendi!

MicroSNAP’in son derece işlevsel yapısı sayesinde “kaykay şasi” onlarca yıl kullanılabilir. İyi özellikleri sadece dış kısmında değil. Otonom taşıyıcının kokpiti de son derece teknolojik olacak. Fazla bir tuş grubuna ihtiyacanız olmayacağından rahat yolculuklar için alanınız olacak.

Kullanışlı iç mekanda kısaltılabilir pencere, iris tarayıcı ve yolculuk eden kişilerin ruh durumuna göre renk değiştiren ambiyans ışıklandıramalar bulunuyor. Eğlence kısmında ise gösterilen 49 inç kavisli ekran görüyoruz. Araç içerisinde ayrı bölgelerin oluşuyla, kişiler dinledikleri müzikle kimseyi rahatsız etmeyecek.

Rinspeed kurduğu otonom elektrikli araç dünyasında farklı şirketlerin de yazılımlarını destekliyor. MicraSNAP Alexa, Cortona, Siri gibi popüler ses algılıyıcı asistanlarını sesleniyor. Garipsenen ise Samsung’un Bixby’sine kadar destekleyen araç, Google Asistanı desteklemiyor.

Günümüz şartlarında olmayacak bir model olarak durmuyor. Otonom sürül teknolojilerinde şirketler milyon kilometre mesafe testlerini yaptılar ve elektrikli araçlarda istenilen yüksek menzillere yaklaşıldı. Sizce MicroSNAP’ı hangi tarihte yollarda görebiliriz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum