Yatırım yapmaya başla!

Dünya Kalkış Rekorunu Rimac 1.85 Saniye ile C_Two Modeline Hediye Etti!

Hırvatistan menşeli otomobil firması Rimac, Concept One'den sonra karşımıza daha vahşisini çıkardı. Onun da adı C_Two!
Dünya Kalkış Rekorunu Rimac 1.85 Saniye ile C_Two Modeline Hediye Etti!

Hırvat firma Rimac, Tesla katili olmayı zaten yeni Concept One modeli ile kafasına koyduğunu göstermişti. Elektrikli otomobillerin en hızlısı olacak şekilde geliştiren Rimac, şu anda rekor kalkış hız sınırını geçmiş durumda. Tesla’nın tork canavarı Roadster‘in 1.9 saniye kalkışına karşı tüm firmalar kilitlenmiş durumdaydı. Zorlu bir yarış olsa da Roadster performans fiyat açısından hep bir adım önde olmuştu.

Hatta 3 milyon $’lık Bugatti Chiron‘un 2 saniye hızlanmasına karşı, Tesla 200 bin $’a 1.9 saniyede ivmelenen bir araç sununca işler gerçekten değişmişti. Yeni proje C_Two, büyük iddia tiklerine sadece hızını etiketlemiyor. Yere basma kuvveti ve oluşturulan dengeleyicilerin de en iyisi olduğundan bahsediliyor.

Rimac C_Two’un burun kısmında Jaguar tiplemesiyle gelmesi isabetli olmuş.

Kaputtan gelen far ve çamurluk yapılarının hepsi uç kısma odaklanmış.

Hiper otomobiller arasında Rimac’ın korkutucu bir tarafının olduğunu herkes biliyor.

Yer ile teması 20″ jantlarla yapan Hırvat firma, güzel bir yan görünüm vermiş.

Rüzgar direncini kıracak şekilde yapılan kupa, arka da ayarlanabilir rüzgarlığa bağlanmış.

BMW i8 ile McLaren modelleri arasında kalan arka görünüme gizemli diyebiliriz.

C_Two’da yapılan motor çalışmaları sonrası söylenen rakamlar; 1914 ps ve 2.300 nm tork!

Daha tam olarak idrak edemediğimiz rakamlarla bu araç 1.85 sn’de 0-100 km arasını alacak.

0-160 km/h aralığını ise sadece 4.3 sn’de gidecek.

İşte büyük balık diye buna derim! 4 ayrı bölgeye yerleştirilen EV üniteler, C_Two’yu resmen Zeus kıvamına getirmiş. AWD ile yapılan kalkış rakamları inanılmaz. Dahasında ise EV hiper spor otomobilin maksimum 412 km/h rakamlarına geleceği söyleniyor. Ama Koenigsegg Agera R’da 400’ü geçmiyor mu? Zaten galaksi savaşlarının da nedeni bu olacak. Benzin vs EV! Menziline baktığımızda sunulan 650 km gibi makul bir değer. Peki son süratte de mi bu kadar? Orası bence ölçülmemiş. Ya da tahmini 120 km menzil değeri olur.

Rimac’ın teknolojik unsurlarında; altılı radar sistemi, sensörler, çevre ve güvenlik paketine dahil sekiz adet kamera bulunuyor. Biraz daha sürücü kolaylığını düşünen Hırvat firma 4. seviye otonom sürüş sunacak. Ekstra olarak kameralara verilen tanıma teknoloji ile C_Two sizin için kapıları açacak. Ve bu hız makinesinden sadece 150 adet dünyaya tekerleklerini basacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum