Yatırım yapmaya başla!

Renault 90’lı Yılların En Sevimli Aracı Twingo’nun 2019 Yüzünü Gösterdi!

Renault'un mini a sınıfı Twingo'sunun güncellemesi tamamlandı!
Renault 90’lı Yılların En Sevimli Aracı Twingo’nun 2019 Yüzünü Gösterdi!

Renault’un sevimli kompakt Twingo’su 3. nesliyle tanıtıldı. 1992’deki ilk çıkışıyla mini araç konusunda Fransız temsilcisi sunabileceğinin en iyisini insanlara vermişti. O yıllarda Renault genel olarak modellerinde başarılı işler çıkarmıştı. Mesela bir Safrane, mesala bir Laguna! Twingo I, 2007 yılına kadar üretildikten sonra (bazı pazarlara gönderimi durduruldu) 2. nesli için hazırlıklarına başlamıştı.

İkinci versiyonda daha oturaklı bir görünüme getirilen Twingo, işin aslı kendine has özel çizgisinden çıkmaya başlamıştı. Daha çok a sınıfı araçlarına karışmış bir tasarıma getirilmişti. Makyaj operasyonuna alınan Twingo’da bir takım bölgelerde belirgin değişimlere gidilmiş. Bakalım bunlar nelermiş.

İlk yorumumuz; Twingo’yu daha sempatik göstermeleri gereksede, göze güzel gelenleri de mini aracın üzerinden kaldırılmış.

Yeni 2019 Renault TwingoŞirketlerin bu zamanlarda a sınıf araçlarını tutması ve beslemesi kolay işten çıktı. Kompakt crossoverlar bunların da önünü kesti. Yakın zamanda Toyota ve PSA grubun birlikte ürettiği Aygo, 101 ve C1 gibi ultra minilerin üretimlerinin durdurulma kararları alınmıştı.

Renault, Twingo’daki heyecanlı ögeleri kaldırmış.

Yeni 2019 Renault Twingo Ön GörünümRevize edilen ön bölümde yeni bir tampon görmekteyiz. Fransız marka ızgara altlarına konumlu sis farlarını 2019 model yılından çıkartmış. Değişen farların içerisi C şeklinde Led DRL sinyaller ile süslenmiş. Izgara da, değişen aydınlatma grubuna göre yenilenmiş olarak geliyor.

3. nesliyle dört kapılı olarak gelen Twingo’nun arka kısmı da farklılaştırılmış.

Camsı duran bagaj bölümünde ufak bir dokunuş yapılmış. Tamponun eskideki difüzörlü tipi yerine daha sade olanı düşünülmüş. Fransanın şehir aracına iki farklı renk ilavesi yapılmış. Bunlar Mango Sarı ve Quartz Beyaz. Renault ayrıca aracın sürüş yüksekliğini 10 mm ve sürtünme katsayısını düşürdüğünü söyledi.

Twingo’nun kabin kısmında da görsel ve teknolojik yönden iyileştirmeler yapılmış.

Orta konsol kısımlarında Renault’un kişiselleştirmeye izin verdiğini anlıyoruz. İki yeni multimedya sistemi getirilen Twingo’da R & Go ve 7 inçlik Easy Link seçenekleri verilmiş. Her ikisi de Renault Easy Connect’e bağlı olarak Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu olacak.

Düşük hacimli turbo ve atmosferik motorlar Twingo listesinde yer alıyor.

Giriş seviyesinde 1.0L hacimli 3 silindirli, 75 ps ve 95 nm torkluk bir ünite olacak. Yeni SCe ünite 5 ileri manuel şanzımanla eşleştirilecek. İkinci kısımda TCe’ye geçiliyor ve güç 95’e yükseltiliyor. Son seçenekte yine 1.0L üç silindirli motorun turboşarjlısı getirilecek.

93 ps ve 135 nm tork üretecek Twingo, beş ileri manuel veya çift kavramalı EDC ile eşleştirilmiş. Yeni Twingo’da tek bilinmeyen ise GT Range-Topper’ın halefinin ne zaman geleceği!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum