Yatırım yapmaya başla!

Renault Megane RS Trophy Nürburgring Nordschleife Rekoru için Asfalta İndirildi!

Renault, yasal pist otomobili Megane RS Trophy'i istediği tur rekoru için hazırlıyor!
Renault Megane RS Trophy Nürburgring Nordschleife Rekoru için Asfalta İndirildi!

Megane’nin yeni kasasına uyarlanan RS Trophy‘nin ilk görselleri geldiğinde istemsiz bir heyecan olmuştu. Beygir rakamlarında sınıf arkadaşlarını gıpta ile baktıracak bir pozisyon alınmıştı. Hardcore bir Megane’ye kimse hayır diyemeyeceği gibi bazı pist rekorlarına yapılacak saldırılar da kaçınılmaz olacaktı. RS Trophy, yarış aracı basamağında hazırlanan tam donanımlı bir yasal ralli yol otomobilidir.

Renault, en başından çıldırtıcı sesler yayan aracıyla bir tur rekor denemesi yapacağını aksettirmişti. Nürburgring pistinde gördüğümüz Trophy’nin bahsettiğimiz Lap Record denemesini yaptığı veya yapacağı düşünülüyor.

F1 mühendisliğinin ayrı bir durumu ortaya çıkardığını aşağıdan bakabilirsiniz.

Fransız Renault, Formula’da düşündüğü, çizdiği, tartıştığı ve ortaya çıkardığı teknolojileri kolaylıkla yol arabalarına entegre edebiliyor. Öyle ki 1.8L hacimli normal seviyede diyebileceğimiz bir turboşarj motordan 300 beygiri alabiliyor.

Sonuçları daha heyecanlı olan ünite, Trophy’i 5.7 saniyede 0-100 km arasına kalkış yaptırabiliyor. Özel hücrelerden oluşan kabin ve iskelet kısmı sayesinde 260 km/h gelmek Megane için çocuk oyuncağına dönüşüyor.

Trophy’nin mekanik aksamları tamamen yarış düzeni üzerine kurulu.

Model, 420 nm gibi iyi bir tork değerini yarış mekanikleri üzerinde avantaja dönüştürecek ekipmanlarla hazırlanmış. Cup şasisi üzerine konumlu en hızlı Megane RS, torsan mekanik sınırlı kaymalı diferansiyel, 4 tekerlek kontrol çekiş sistemi ve yükseltilmiş frenlerle yol alacak. Geleceği çok parlak duran Trophy RS’in hazırlanışında birinci öncelik Nürburgring Nordschleife tur rekorunu kırmak bulunuyor.

Beyaz pist aracının dış tasarım ve donanım şekli geleneksel Trophy’i işarete ediyor.

Standart bir Megane veya RS tipinden farkları kırmızı tampon kanatlarıyla da onaylanıyor! Logo altındaki RS logosunu görmediyseniz, o da hızlı bir Megane oluşunun ispatıdır. Bir önceki Megane RS 275 Trophy örneğine bakarsanız, Renault içerisinde bu varyantın artık kalıplaştırıldığını ve bundan sonrada bu şekilde devam edeceğini anlayabilirsiniz.

Harcore Megane‘nin bazı kısımları kapalı. Muhtemelen oralarda belli edici yazılar ve çıkartmalar olacak. Çok kollu jantların geçici, kaliperlerin de kalıcı olduğunu düşünüyoruz. Bilinmeyen kısımlarda ise pist Megane’sinin kokpiti. Casus görseller de bu hiç belli olmuyor. Yine de teknik bilgi dahil, kokpit şekli ve donanımları lansmanında belli olacak. Ve o zaman kadar Renault, bizi daha da şaşırtıp belki karşımıza 400 beygirlik bir Fransız kaplanıyla buluşturacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum