Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Renault Kadjar 1.3L Turbo Motor ve Gelişmiş Özelliklerle Geliyor!

Renault'un güzel duruşlar veren SUV'u Kadjar makyajlandı. Yeni motor özellikleri en dikkat çekenler arasında...
Yeni Renault Kadjar 1.3L Turbo Motor ve Gelişmiş Özelliklerle Geliyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Renault’un orta hacimli SUV modeli Kadjar, yenilmesini tamamlayarak her bir detayı dünyaya duyuruldu. 2015 yılından bu yana üretimde olan Kadjar’ın artık yenileme zamanı gelmişti. Aslında buna komple yenilemeden ziyade makyaj diyebiliriz. Almanya sokaklarında kamuflajlı  olarak gördüğümüz Fransız SUV‘un önceden hangi detaylarla geleceği söylenmişti.

Renault,  Kadjar için yoğun bir güvenlik sistemi paketi getirmiş. Keza aktarım organlarında da tatminkar değerlerde ve düşük hacimli 1.3L turbo destekli motorun müjdesi verildi. İşte yeni Kadjar…

Yukarıda da dediğimiz gibi Kadjar’a ufak dokunuşlar uygun görülmüş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Değişimler arasında; ızgaraya biraz daha derinlik verilerek, yatay çubuklara krom takviyesi yapılmış.

Led aydınlatmalar bozulmadan devam edilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Megane veya Talisman’ın aksine tampona uzatılan bir gündüz Ledi eklenmemiş. Farlar boyutsal olarak aynı bırakılıp, şeklinde çok az değişiklik yapılmış.

İstendiği takdirde sis faları da Led ile alınabiliyor.

GCM Yatırım Banner
Arka kısma neredeyse dokunulmamış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Stop farlar, bagaj kapağı, model ismi eskisiyle aynı. Yalnızca tampon değiştirilip, difüzör kısmı daha güzel gözüküyor.

Kokpit biraz daha toparlanmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kadjar’ın şıklaştırma operasyonunda iç mekanın orta konsol bölümü detayları yenilenmiş görüyoruz. 7 inç dokunmatik ekranla birlikte Kadjar daha havalı kokpite sahip olmuş.

Parçaların döşeme malzemeleri de değişiklik gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==R-Link 2 bilgi-eğlence sisteminden sonra kabine yapılan Alakantra takviyesi ve 3D efektli döşeme seçenekleri verilmiş. Denilene göre Fransa için sınırlı olacak The Wave versiyonunda klima, döşeme ve ekran yapısının değişik olacağı söylendi.

1.3L’lik en yeni teknolojiye sahip motor sunulacak.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Daimler’in Nissan’la geliştirdiği yeni düşük hacimli ünite 140 ve 160 ps’lik TCe, DCT şanzımanla aktarımlarını yapacak. Dizel motorun da emisyon değerleri düşürülerek dCİ’ın 115 ve 150 ps‘lik versiyonları getiriliyor.

4X2 ve 4×4 çekiş sistemleri ile tercih edilebilecek, Kadjar’ın görünümden ziyade, kalite seviyesiyle birlikte, motor teknolojisi adına harika şeylere imza atılmış. Yeni Kadjar’daki değişimleri siz nasıl yorumlarsınız?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın