Yatırım yapmaya başla!

Yeni Projeleriyle Yatırımcısına Güven Veren Torunlar GYO’nun Hisseleri Yükselişte

Hilton Mall of İstanbul ile turizm sektörüne güçlü giriş yapan Torunlar GYO, üç otel daha açacağını duyurdu. Bu açıklamalar borsadaki performansını pozitif etkiledi.
Yeni Projeleriyle Yatırımcısına Güven Veren Torunlar GYO’nun Hisseleri Yükselişte

21 Ekim Çarşamba günü Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklama ile otel yatırımlarına ilk adımını attığını duyuran Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), üç otel daha kuracağını bildirdi. Turizm sektöründe 70 milyon dolar yatırımla kurduğu Hilton Mall of İstanbul’la adım atan şirket, 2020’nin başından bu yana 488 milyon liralık satış yaptı.

Satış hedefini tutturduklarını dile getiren Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, diğer yandan kira gelirlerinde %30 oranında düşüş olduğunu açıkladı. Yeni yatırımlarını ve ciro hedeflerini açıklayan şirketin borsada işlem gören hisse senetleri Cuma günü pozitif performans sergiliyor.

Torunlar GYO’dan yapılan açıklamada iki tanesi İstanbul’da, biri Antalya’da olmak üzere 3 otel daha kurulacağı bildirildi.

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun Açıklaması1410 kişi kapasiteli ve 175 odalı Hilton Mall of İstanbul, Torunlar GYO’nun turizm sektörüne giriş yaptığı projesi olması sebebiyle önem taşıyor. 3 otel daha açacaklarını söyleyen YKB Aziz Torun, havaalanına en yakın 5 yıldızlı oteli kurduklarını belirtti.

Otelin konaklama dışında iş hayatı ve sağlık turizmi gibi konularda da destekleneceğini bildirdi. Şirketin 2021 yılı ciro hedefi 60 milyon lira. Pandemi nedeniyle ertelenen turizm planlarının gelecek yılın ortasına doğru hayata geçirilmesinin beklendiği söylenirken, otellerin doluluk oranlarında da artış olması öngörülüyor.

Özellikle 2021’in son çeyreğinde sektörde hareketliliğin artması ve 2012-2013 yıllarındaki gibi en iyi dönemlerini yaşaması bekleniyor.

5. Levent’in yeni etabı için 340 milyon TL yatırım yaptıklarını söyleyen Torun, coronavirüs salgını nedeniyle bu rakamı 170 milyon liraya düşürmek zorunda kaldıklarını belirtti. Sürece uyum kapsamında Tophane ve Antalya’daki otel yatırımlarını yavaşlattıklarını fakat 2021’de 195 milyon liralık yatırım planladıklarını açıkladı.

TRGYO koduyla gayrimenkul yatırım ortaklığı (XGMYO) endeksi altında işlem gören şirket hissesi primli seyrediyor.
TRGYO Hisse Performansı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Açıkladığı yeni projeleriyle yatırımcısının güvenini artıran şirketin hisseleri Cuma gününe 4,19 liradan başladı. Gün içinde 4,27’e çıkan hisse fiyatı saat 15:48’de %0,24 değer kazancıyla 4,15’ten işlem görüyor. Toplam işlem hacmi 78 milyon 284 bin TL olan TRGYO hisselerinin üç aylık fiyat aralığı 3,43 – 4,61 seviyesinde.

Hilton Mall of İstanbul Otel Genel Müdürü İlter Türkmenoğlu Hilton, otelin Torunlar GYO’nun %100 iştiraki olan TRN Otel İşletmeciliği tarafından franchise anlaşması modeli ile işletileceğini açıkladı. Pandeminin etkisinin azalmasıyla birlikte otel doluluk oranının %65 olması bekleniyor. Analistler yapılan pozitif açıklamaların ve yeni otel açılışının şirket hisselerine alım getirdiğini aktarıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum