Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Proje İle 82 Milyon Lira Tasarruf Sağlanacak

Bakan Karaismailoğlu, Siirt-Pervari Yolu’nun temel atma töreninde gerçekleştirilecek proje ile milyonluk tasarruf sağlanacağını söyledi. İşte detaylar...
Yeni Proje İle 82 Milyon Lira Tasarruf Sağlanacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Siirt-Pervari Yolu’nun temel atma töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Bakanlık olarak Türkiye’nin kalkınması için ülkenin dört bir yanında çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. 100 yılda yapılamayan yatırımları 20 yıla sığdırdıkların açıkladı.

82 Milyon Lira Tasarruf Sağlanacak

Karaismailoğlu, 64 kilometrelik Siirt-Pervari Yolu’nun 8 kilometre kısalacağını söyledi. Projenin 2025 yılında hizmete açılacağını ekledi. Böylece bir yıl içinde zamandan 62 milyon lira, akaryakıttan 20 milyon lira olmak üzere toplamda 82 milyon lira tasarruf sağlanacağını vurguladı.

Projenin detaylarını açıklayarak toplam uzunluğu 666 metreyi bulan 2 adet viyadüğün ve toplam uzunluğu 500 metre olan 10 adet de köprünün yer aldığının söyledi. Siirt Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşımı sağlayacak yol ile güzergah üzerindeki bölgelerin ekonomik ve sosyo-kültürel yönden canlanmasının sağlanacağını söyledi.

Egzoz Emisyonu Azalacak

Bakan, yol projesinin ayrıca terörle mücadele faaliyetlerinde lojistik destek sağlayacağını belirtti. Ayrıca 4 bin 136 ton egzoz emisyonunda azalma olacağının altını çizdi.

“Hizmet eden hizmet bulur” inancıyla millete hizmet etmeye devam ettiklerini belirtti. Bakan, ekonomik alanda Cumhuriyet tarihinde rekorlar kırdıklarını söyleyerek 2002 yılında 36 milyar dolar olan ihracat miktarını geçen sene 225 milyar dolara çıkardıklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Bakan Karaismailoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un bu yıl ihracat hedefinin 250 milyar dolar olarak belirlendiği sözlerini yineledi. Türkiye’nin defa dünya ticaret hacminden aldığı payın ilk defa yüzde 1’in üzerine taşındığını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın