Yatırım yapmaya başla!

Yeni Porsche Taycan’dan Erken Gelen Nürburgring Tur Rekoru!Porsche’nin artık çıkışı için gün sayılan elektrikli modeli Taycan, başarısını erkenden gösterdi.  EV Spor Otomobil kategorisinde piste indirilen model, Yeşil Cehennemi de en hızlı turlayan araç olmuş oldu. Direksiyonun arkasındaki isim test pilotu Lars Kern. Turu 7 dakika 42 saniyede tamamlayacak Taycan, yeni bir sayfanın da açılışını yaptı.

Rekor kısmında rakamsal olarak takılmamız gerekiyor. Çünkü her sınıfın farklı. Mesela Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 510 beygirlik motoru ile 2015 yılında pisti 7 dakika 32 saniyede bitirerek, Taycan’dan 10 saniye daha hızlı olduğunu gösteriyor.

Öte yandan Porsche Panamera Turbo ile yapılan denemede 7 dakika 38 saniye ile yine EV araçtan 4 saniye kadar daha hızlı. Gözlerimizi Mercedes’e çevirdiğimizde ise yakın tarihli olarak AMG GT 63 S 4Matic ile 7 dakika 25,4 saniyede Nürburgring geçilmişti.

Test sürücüsü Lars Kern, “Taycan yarış pistleri için de uygun ve dünyanın en zorlu devresinde olduğuna ikna edici bir şekilde kanıtladı. Tekrar tekrar, tüm elektrikli spor otomobilin Kesselchen gibi yüksek hızlı bölümlerde ne kadar istikrarlı davrandığını ve Adenauer Forst gibi sıkı bölümlerden ne kadar nötr bir şekilde hızlandığına etkiledim” dedi.

Alınan süre kesinlikle tesadüf değil. Taycan’ın gelişimi sırasında Nordschleife’de bir simülatör aşamasından başlayarak önemli miktarda zaman harcandı. Üçlü Dayanıklılık Koşusunun son aşaması buydu. Sıfırdan 200 km hıza 26 ardışık hızlanma içeren, 2.425 km‘lik Nardo yüksek hız test pistinde 24 saat’lik turlama yapılmıştır.

Biri önde diğeri arkada olan çift elektrik motorla çıkış yapacak Porsche Taycan, toplamda 600 beygire sahip olacak. Büyük bataryaları sayesinde tek bir şarjla 500 km menzile sahip olacağı söylenen yeni rekorcu Taycan, 3 saniye de 100 km hıza çıkabilecek. Ayrıca 0-200 km aralığını da 12 saniyenin altında bitirecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum