Yatırım yapmaya başla!

Porsche Cayman GT4 Rallye’nin Üretimi Onaylandı!

Porsche, eski günlerine yeniden dönerek özel ralli Cayman'ı gösterdi...
Porsche Cayman GT4 Rallye’nin Üretimi Onaylandı!

1960’lara dayanan Porsche ralli tarihinin ardından binilebilir bir Cayman versiyonla Alman marka insanları bu zevki yaşatmak istiyor. Porsche, geçtiğimiz Ağustos ayında çizgileri tam olarak kaleme almadığı bir Cayman GT4’ü göstermişti. Geçtiğimiz hafta tanıtılan 420 ps‘lik pist canavarı 718 Cayman GT4’ün daha hareketli bir tipi ortaya çıkartılmak istenmiş. Hafif materyallerle hareket edilen projede, sabit olan 3.8L motor olsa da güçler değişkenlik gösterecek.

Alman marka ekstra sayılabilecek ralli tip aracın belirli bir siparişe kadar imal edebileceğini söylemişti. Ortaya atılan konsepti inceleyenler, Porsche’nin ralli heyacanına ortak olup olmayacaklarıyla alakalı bir duruma getirildi. 718 kasa yapısının üzerine konumlandırılacak ralli versiyon, farklı birçok kısımda optimizasyonlarla ele alınmış. Detaylar aşağıda…

Porsche, Cayman GT4 Rallye’nin üretimini, aldığı 100 siparişten sonra onaylamış.

Şirket bunu daha önce belirtmişti. Önceki konuşmalarda yetkililer, belirli bir oranda talep olmasıyla ancak imalata geçilebileceğini söylemişlerdi. Bunu da 100 adet Cayman GT4 Clubsport Rallye‘i ile girişimlerin gerçekleşeceği bizlere aktarılmıştı. Anlaşıldığı üzere Cayman veya ralli tutkunlarından 100 kişi toplanabilmiş.

Sizlere pist yarışçısı 718’i anlatırken hangi tip bir malzemeden yapıldığını anlatmıştık.

Bilgilerimizi tazelemek amacıyla ve Cayman GT4 Rallye‘nin de aynı gövde bileşenlerinden yapılmasından dolayı tekrar bu malzemelerin ne olduğundan söz edelim. Porsche, GT4 Clubsport’ta FIA kuralları gereğince iç kısma takla kafesleri yapmıştı. Haricinde 718’in bu seferki kaporta aksamlarının yapısını organik doğal lifli bir kompozit malzemeden yapma kararı almıştı. Bahsedilen malzeme tipi kapı ve rüzgar kanadından kullanılacaktı.

Cayman GT4 Rallye’ye geri dönen Porsche, 2018 yarışında bırakılan etkinin bu aracın üretiminde etkili olduğunu söyledi.

Alman şirket, 2018 Rallye Deutschland‘da Romain Dumas ile yarışırken takımın ve şoförlerin çizdiği olumlu profilin geri dönüşü olarak görülüyor. 2020 sezonuna hazır olması beklenen Cayman’ın reklam logolu heyecanlı bir gövde kiti olacak. Tavana koyulan üst havalandırma girişi ve kaput ucuna yerleştirilen dörtlü Led sis aydınlatmaları havalı duruyor. Karlı zeminlerde çekilen artistlik fotoğraflarında beyaz jantlı, çivili tekerleklerde ralli heyecanını vurguluyor.

Bahsedeceğimiz Cayman motorunu pist versiyonlu GT4’ten biliyoruz.

Besleme normale göre biraz daha fazla. 718 Cayman GT4 Clubsport, 3.8L motorundan 420 ps güç verecek. 425 nm tork, yarış için optimize edilmiş bir ECU altı vitesli PDK şanzımanla eşleştirilmiş.

Bir süredir bu aracı merakla bekleyenlere, Avusturya’da düzenlenen GP Buz Yarışması’nda konsepte tanıklık edebilirler. Ayrı model Richard Lietz tarafından sürülecek. Cayman’ın yeni karakteri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum