Yatırım yapmaya başla!

Porsche’nin İki Süper Modeli 718 Boxster ve Cayman’a GTS Aşısı!

Porsche'nin omurgası niteliğinde olan 718 Boxster ve Cayman Serilerine GTS donanım paketi getirildi. Her iki model de şimdi daha fazla güçler sunacak. İşte detaylar...
Porsche’nin İki Süper Modeli 718 Boxster ve Cayman’a GTS Aşısı!

Porsche’nni hayatında önemli yere sahip olan bu iki model birazcık GTS‘lendi. Gelecek sene yeni yüzleriyle çıkışı yapılacak modellerin, yüklenen ekstra donanımlarla seviye yükselttiklerini gördük. Değişimle birlikte gelen yeni performans öğeleri her iki modeli de birer güç silahına dönüştürüyor. Boxster ve Cayman’ın asfalt yetenekleri de profesyonelce hazırlanmış. Doğal olarak artan güçlere göre yolda durmalara daha çok önem verildiğini gördük. Bunların yanında dış kısımda yapılan ve Porsche Macan GTS‘nin izinden gidilen çalışmaları da olmuş.

Aslında çok kapsamlı bir değişim var diyemeyeceğiz. Değişimin adına ufak dokunuşlar dersek daha doğru olur.

Farların zemini karartılarak çekici bir görünüm verilmiş.

Spor modellerin ön tampon revizesinden sonra hava kanalları şekillerine farklı stil uygulanmış.

Porsche’nin değişmeyen güzel profilinde, kapı arkası hava girişine aynen devam edildiğini görüyoruz.

Yan kısım siyah 20″ büyük lastiklerle tamamlanmış. Gövde rengi kaliperler, oluşan hızlara ve ısılara karşı özel olarak imal edilmiş.

GTS logosunun daha çok vurgulandığı arka kısımda yine karartılan stop farları görüyoruz.

Yuvarlak hatlarına dahil edilen yeni difüzör, yine ortada birleşen farklı uçlara sahip egzozlara ev sahipliği yapıyor.

GTS’lerin her ikisi de aktif süspansiyon ve mekanik arka diferansiyel aktarımına sahip.

Porsche’nin S paketlerine göre iç mekanda değişimi daha çok fark ediyoruz.

Sport Chrono Paketi ile Alcantra spor koltuklar ve direksiyon güzel duruyor.

Gösterge paneli nin ortasında duran GTS logolu kırmızı devir göstergesi, usta pilotların hareketine göre yön değiştirecek.

Standart bilgi ekranı dışında, üstte hava mazgallarının arasına kronometre ilavesini görüyoruz.

718 Boxster ve Cayman’ların 2.5L orta merkezli motorlarına artı güçler ilave edildiğini öğrendik. 350 hp olan S güçleri GTS’de 365 hp’ye çıkartılmış.

Her iki Alman savaşçının değişen güç sistemlerine göre kalkış süreleride iyileşmiş oluyor. Yani Cayman ve Boxster,
430 nm tork yardımıyla 3.9 sn’de kalkış yapabilecekler.

Vites konusunda işler terse çevrilerek 6 ileri manuel standarta, 7 ileri otomatik PDK şanzıman opsiyona alındı.

718 Boxster ve Cayman’nın Amerika ve Avrupa fiyatları 80 bin $ civarlarında. Ancak 718, Cayman’a göre 2 bin $ pahalıya satılacak.

2018 yılında teslim edilecek yeni GTS‘lerin üzerinde yapılan çalışmalar genel olarak başarılı diyebiliriz. Dış kısımda Porsche’nin marka yüzünü fazla bozmadan sadece karartmaya yönelik işlemlerin yapıldığını gördük. Her iki modelin GTS damgasıyla birlikte hem güç hem de yol tutuş yetenekleri yeterli derecede iyileştirilmiş.

Fiyat kısmını da değerlendirecek olursak; 80 bin $‘lık fiyat etiketine orta derece diyebiliriz. Sorun, bu arabaların bize gelirken yine astronomik rakamlara dönüşecek olması. Peki yenilemeye alınan iki Porsche modelinin GTS takviyesini nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum