Yatırım yapmaya başla!

2017 Yeni Porsche 911 Turbo Avalanche : Gemballa ile Tur Rekorları Tekrar Kırılıyor

2017 Cenevre Otomobil Fuarı'nda, egzotik arabalar yapmakla ünlü olan Gemballa firmasının 911 Turbo modeline rastladık. Oldukça dikkat çekici renk ve malzemelerden yapılan Porsche, fuar'ın ilgi odağı oldu. Bakalım, Gemballa'nın 911 Turbo Avalanche modeli nasıl olmuş?
2017 Yeni Porsche 911 Turbo Avalanche : Gemballa ile Tur Rekorları Tekrar Kırılıyor

2017 Cenevre Otomobil Fuarı ile bod kit denilen süsleme olaylarının, en net örneklerini gördük ve göreceğiz. Şimdi karşımıza çıkan firma Almanya menşeli Gemballa tuning firmasıdır.
Gemballa 1981 yılında kurulmuş ancak, belli sebeplerden ötürü, 2010 yılında Alman hükümeti tarafından el koyulmuş. Bu firma ağırlıklı olarak Porsche araçlarını süslese de, McLaren 570 S Coupe modelini de değişime sokmuştur.

Gemballa, 1990 yılında ilk ürettiği Porsche 930 modeline 600 beygirlik bir güç yüklemesiyle Nürburgring pistinde yol otomobilleri tur zamanlaması rekoru kırmış. Ve 2001 yılında Wolfgang Kaufmann‘ın 7:32’lik tur zamanlaması ile yeni rekor yeniden hanelerine yazılmış. Çalışmaların karşılığı olarak, Pioneer dahil bir çok ünlü firma reklam kapak fotoğraflarında Gambella araçlarını kullanmış. Araçları en iyi aerodinamik yapıya büründürüp, aynı doğrultuda 2017 Lamborghini Aventador S‘den daha pahalı fiyatlara satışı yapılıyormuş.

İşte karşınızda Gemballa Avalanche Porsche 911:

Porsche 911 Gemballa Avalanche Dış Yapısı

Porsche 911 Gemballa Avalanche Dış YapısıNedendir bilemiyoruz, Porsche’ye yapılan ek işlemler hiç bir zaman abes durmuyor. Alman süper sporcu yapısı itibari ile modifiyeye gayet uygun olup, yapıldığı zamanda bir çok arabadan güzel durduğunu söyleyebiliriz. Fuar için yapılan 911‘in değişimleri ön kısımdan arka kısma doğru artarak gidilmiş. 911’in kısımlarını incelerken bunu sizde fark edeceksiniz.

Gemballa 911 Avalanche Ön Görünümü:

Gemballa 911 Avalanche Ön GörünümüGemballa, son olarak ele aldığı Porsche 911 Turbo’ya, ön kısımdan ufak dokunuşlarla yenilemeye başlanmış. Normalde de zaten 911 sade ve değişmeyen bir ön tasarıma sahip. Kaput kısmının üst tarafına parlak siyah hava girişi takıldığını görüyoruz.

Bu havanlandırmanın üstüne şirket ismini yazmak ihmal edilmemiş. Tampon tarafına baktığımız zaman üst havalandırma girişi gibi parlak siyahtan ek kanal verilmiş. Ekstra olarak far dışı Led aydınlatmalar yapılmış.

2018 Mercedes AMG GT Gran Coupe Modeli için Tıklayın.

Gemballa 911 Avalanche Yan Görünümü:

Gemballa 911 Avalanche Yan GörünümüStandart 911’in kapı arkasında hava girişi olduğunu biliyoruz. Gemballa kapı ile çamurluk kısmını kendine göre değiştirerek, yine piano black malzeme kullanmış. Dikkat çekeci bir şeyde aracın boya rengi.

Metalik Parliament mavi boya üzerine mor rengin serpiştirilmesi güzel durmuş. 22 inç sarı jantları ile de Subaru havası oluşturulmuş. Buraya kadar gerçekten fazla abartılmadan her kesime hitap edecek şekilde gelinmiş.

Gemballa 911 Avalanche Arka Görünümü:

Gemballa 911 Avalanche Arka GörünümüArka kısmın resmine baktığınızda şaşkınlığınız daha çok arttı değil mi? Gemballa’nın arka kısmına geldikten sonra, diğer kısımların ne kadar sade olduğunu anlıyoruz. İlk önce devasal difüzörden başlamak istiyoruz.

6 hava girişli olarak kalıplarından çıkan difüzör, dört çıkışlı Porsche Carrera GT’den alınan egzozları ile vahşi bir görüntü vermiş. Yukarı doğru çıktığımızda kaç adet rüzgar kanadı olduğu ilk başta kafamızı karıştırdı.

Yeni BMW i8 Cyber Edition Modeli için Tıklayın.

911 Avalanche’nin gövdesinden taşan bir adet rüzgarlık ve onunda içine montajı yapılmış ikinci bir dev rüzgarlık görüyoruz. Gemballa olayı daha da ilginçleştirmek adına, arka camından bir adet daha rüzgarlık çıkartarak ilk iki rüzgarlığa bağlanmış.

Tavanın bittiği yerde gördüğümüz hava kanalının da neden yapıldığını motor kısmına geçtiğimiz zaman anlayacaksınız!

Gemballa 911 Avalanche İç Mekanı

Gemballa 911 Avalanche İç MekanıGemballa iç yapısında da kendine göre değişiklikler yapmış. Siyah ve beyaz renklere dayanan bir mekan görüntüsü oluşturulmuş. Koltukları farklı desenlerde olup direksiyon, kapı malzemeleri, tavanı ve yer döşemeleri uyum içinde imal edilmiş. Gemballa 911’in bir çok yerine de kendi verdiği “Avalanche” isminin yazıldığını görüyoruz.

2019 Bentley EXP-12 Speed 6e Modeli için Tıklayın.

Gemballa 911 Avalanche Motor Ünitesi

Gemballa 911 Avalanche Motor ÜnitesiModifiye olayına ilk başlanıldığı zaman dış yapısında değişikliğe gidilir. Bu değişimlerin temeli kaput, tampon ve rüzgarlık olur. Benim de merak ettiğim yer, motor bölümünde ki değişimler olmuştur. Gemballa, 911 Turbo’nun 3.8 litre hacmini sabit tutarak 580 beygir gücü 820 beygire çıkarmış.

Zaten büyük bir turbo sistemine sahip olan 911‘e daha büyüğü takılmış. Silindir kafaları yeniden işleme sokulmuş ve emme manifoldları komple değişime uğramış. Almanya’nın Turbo sembolü Porsche, artık uçacak seviyeye gelmiş oluyor.

Biraz önce arka kısımda kanatlarla ilgili anlatmak istediğimiz buydu aslında. Bu güçlerden ve bundan doğan rüzgarlara karşı koymak için böyle bir kanat üretilmiş. Aracın standartları dışında ne kadar güç yüklediyseniz, o aracı yerde tutabilmek için bir o kadar ekstra bastırma kuvvetlerine ihtiyacınız vardır. Gemballa dediğimiz kuramları net bir şekilde uygulamış.

2017 Porsche 911 Turbo Videosunu Buradan İzleyebilirsiniz:


Alman tuning firması Gemballa‘nın yine güzel bir eserini inceledik. Bundan önce de Porsche‘nin bir çok modelini kendi dillerinde yorumlamışlardı. Aracın kasa yapısı ne olursa olsun işlem yapabiliyorlar. Yani SUV olması, wagon olması ve dört kapılı olması fark etmiyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda son olarak sergilediği 911 Avalanche modelini kusursuz ve haddinden fazla ilgi çekici bulduk.

Gemballa dahil bir çok firma böyle süper spor arabalardan daha spor bir araba yapabilmesi kuşkusuz tecrübelerine bağlı oluyor. Açıkcası bu firmanında bundan sonra hangi otomobil markasını garajına sokacağını merak ediyoruz. Fuar’ın en çılgın arka kısmına sahip oldukça güçlü olan Porsche 911 Turbo Avalanche‘yi siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum