Yatırım yapmaya başla!

Porsche 420 Ps’lik Pist Canavarı 718 Cayman GT4 Clubsport’u Gösterdi!

Porsche, Clubsport geleneklerine hızla devam ederken 718 Cayman GT4'ün son halini gösterdi!
Porsche 420 Ps’lik Pist Canavarı 718 Cayman GT4 Clubsport’u Gösterdi!

Porsche 718 T’yi göstermesinden kısa süre sonra asıl silahını masaya koydu. Yeni 718 Cayman GT4 Clubsport, yine en “pist haliyle” karşımıza çıkıyor. Selefine göre daha iyi hazırlanan bu mega Cayman, daha fazla gücü asfalta iletecek. Porsche’nin her zaman tüm araçlarından ayırdığı ve daha fazla özendiği “Clusport” kavramında Cayman, çok farklı bir karoser imalat yapısında geldi.

Cayman GT4’ün gövde yapısının tamamında doğal malzeme içeriklerine yer verilmiş. Yeni Clubsport üyesinde esas alınan kısım aracın olabildiğince hafif olması. Dodge Demon’da olduğu gibi iç aksamlarda fazlalık olacak şeyler listeden çıkartılmış…

GT4 Clubsport, bildiğimiz Cayman yüz hatlarından daha saldırgan!

Mat siyah dış rengiyle gelen Cayman GT4 Clubsport’un püskürtülen sarı renk kombini harika duruyor. Asfalt üzerinde sanki arı geziyor. Porsche tasarımcıları kullandıkları teknikle yarış aracının kimliğini çok iyi belli etmişler.

Alman marka yeni hız odaklı Cayman’ı için iki farklı versiyon tipi hazırlamış.

Versiyonlardan birincisine Trackday ismi verilmiş. Bu, pistlerde yarış isteyen yarı profesyonel, yani amatörlere yönelik üretimi olacak. Sürücüler, Cayman GT4 Clusport’la yarışa başladıklarında sabit amortisörler, klima sistemi, ABS, elektronik denge kontrolü özelliklerine sahip olacak. Trackday’in yangın söndürücü ve 80 litre yakıt deposuna sahip olacağı söylendi.

Cayman’ın diğer hız türevi ise daha profesyonellere hitap edecek.

İşler bu sefer biraz tersine dönüyor ve Porsche hakimiyetini sürücüsüne bırakıyor. Caytman GT4 ile 3 aşamalı kontrol edilebilen süspansiyon, ayarlanabilir frenler ve olmayan yardımcı güvenlik elektronik özellikleri! 911 GT3 R’dan gelen çıkarılabilir yarış direksiyonu olacak. Yakıt deposu kapasitesi 115 litre ve yangın söndürme sistemi otomatik.

Cayman GT4 Clubsport’un bazı kısımları “keten ve benzeri tarımsal yan ürünlerden imal edilmiş”

İç kısmı FIA kuralı gereği takla kafesiyle çevrili. Porsche aracının imalatında organik, doğal lifli bir kompozit malzemeye başvurmuş. Bu, kapı ve rüzgar kanadının imalatı için düşünülen! Diğer kısımlarda kenevir lifleri, karbon fiber tarzı bir özelliği barındıran malzemeden yapılmış.

Porsche, elde edilen bu bileşenlerin karbon lifine benzer ağırlık ve sertlik özelliklerine sahip olduğunu söylüyor. Yapılan bu ağırlık tasarrufu çalışmaları sonucunda GT4 Clubsport 1.320 kg terazi rakamına ulaşılmış.

911 GT3 Cup’tan gelen farklı sistemlerde mevcut.

Direksiyon simidini söyledikten sonra GT3 R’ın kullandığı süspansiyon, mekanik kilitlemeli arka diferansiyel ve dört köşesinde 380 mm çelik disklere sahip yarış freni 718 Cayman GT4 Clubsport’a geçirilmiş.

Motor olarak her iki versiyonda da 3.8L 420 ps ve 425 nm tork üreten ünite olacak. Aktarımlar güçlendirilmiş çift kavramalı bir volan ve yarış için optimize edilmiş elektronik kontrol ünitesine sahip PDK şanzımana yer verildiği bildirildi. Şimdiden bu 718 Cayman GT4 Clubsport için sipariş verebilirsiniz. Ancak teslimatlar Şubat ayında başlayacağı söylendi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum