Yatırım yapmaya başla!

Tasarımı ile En İyi Wagon Olmaya Aday 2019 Peugeot 508 SW Sizlerle!

SUV dünyasına inat Peugeot, yüksek donanımlı ve karizmatik yapısıyla 508'in wagonunu tanıttı!
Tasarımı ile En İyi Wagon Olmaya Aday 2019 Peugeot 508 SW Sizlerle!

Peugeot, geçtiğimiz gün yeni bir modelinin çıkış haberini vermişti ve bunun ne olduğunu bizim tahmin etmemizi istemişti. 508 SW’nin daha önceden bazı teaserlerını görmüştük. Digital çizimlerden sonra bugün, yeni Fransız wagonun genel hatlarına dair tanıtımı gerçekleştirildi. Yaklaşık 1 senedir sizlere yeni 508 sedanının nasıl olacağına dair birçok tahmini tasarımlar vermeye çalışmıştık. 3 ay önce de Fransız otomobilin göz alıcı hatlarıyla çıkışını izlemiştik.

Peugeot’un bağlı olduğu PSA’nın aslında son yıllardaki stratejisi MPV modelleri SUV’a çevirmek olmuştu. Genel olarak dünyada azalan wagon satışlarına rağmen Peugeot’ta değişen bir şey olmamış. Tasarımsal anlamda 508 SW, çoğu firmanın tutturamadığı orantısız yapıda değil. Dört kapılı versiyondaki beslediğimiz güzel duyguların aynısını hissediyoruz.

Yeni nesil 508 SW’nin duruşu, rakiplerini kıskandıracak.

Yeni Peugeot 508 Wagon

Fransız çizgilerinin kullanıldığı en iyi örneklerden olan bu wagon, iddialı duruşu onun sınıf liderliğine götürebilir. Bunu erken diyor olabilirim ancak rakipleriyle en azından dış yapıda karşılaştırma yaptığımız zaman 508’in hitap düzeyi daha fazla.

508 SW’de kullanılan malzeme ve unsurlar sedanla aynı.

Yeni Peugeot 508 SW

Yine tampona uzatılan Led aydınlatma ile birlikte 3D yapılı krom süslemeli ızgarayı görmekteyiz. Üst tarafta farlarla birlikte diğer kısım duruşlarında değişim olmamış.

Sedandan wagon geçişe dair en belirgin kısım profil!

Yeni Peugeot 508 SW Profil

Karşımızda duran geniş kütle ile beraber sedan 508’in uzamış olduğu açıkça belli oluyor. Böylelikle araç kısımlarının hacimsel olarak da büyüdüğü anlamına geliyor.

Yalnız bagaj yükleme alanında eskisine oranla küçülmeye gidildiği, aradaki farkında oturma kısımlarına verildiğini söyleyelim!

Neden olduğunu bilmemekle beraber sedanlardan daha lüks anlayışla yapılan bir wagon örneğine 508’de katıldı!

Yeni Peugeot 508 SW Profil

Bildiğiniz bir markanın wagon modelini sedanı ile karşılaştırdığınızda daha fazla özelliğe sahip olduğunu görürsünüz. Tabi ki tüm markalar için demiyoruz.

Kırmızı deri koltukların kalite algısı, yorum yapmayı zorlaştırıyor.

Yeni Peugeot 508 SW İç Mekan

Kapı malzemeleri ile aynı renkte olan deri koltukların yan destekleri ve duruşu ne kadar konforlu olduğunu söylüyor. Her zaman tarz olmayı başaran Peugeot, 508 SW için de 12.3 inç genişliğinde gösterge grubu ve 10 inçlik bir multi medya sistemi yerleştirmiş.

Güvenlik paketlerinin bazıları E sınıf araçlarında bulunuyor.

Yeni Peugeot 508 SW Donanım

Yeni çıkışı gerçekleşen X5 SUV‘da da ekstra elektronik asistanlara rastlamıştık. Standart durumunda her araçta bulunabilecek ikincil çarpışma, yorgunluk uyarıcı, şerit takip ve otomatik uzun far özellikleri 508 SW ile beraber geliyor. En can alıcı kısmı ise gece görüş sistemi.

140 km/h sürate kadar ayarlı gece görüş asistanı, karanlıkta cisimleri algılayarak ekranınıza getiriyor. Peugeot sınırlarını bu sefer biraz daha genişletmiş.

Elektrikli 508 SW geliyor!!!

Yeni Peugeot 508 SW Plug - in Hibrit Motor

Diğer marka modellerinde de kullanılan 1.6L 180 ps – 225 ps versiyonlar wagon seçeneğinde de görev alacak. Bu kısım benzinli içindi. Dizel motor tarafında 130 ps’lik 1.5L ve 160 – 180 ps arasında değişen 2.0L ünite verilmiş. Çıkışından bir süre sonra da yeni PSA wagonu için plug – in hibrit versiyonu getiriliyor.

Peugeot yine başarılı bir model yapmayı başarmış. Zaten otomatik olarak 508 sedandan dolayı wagonu seveceğimiz belliydi. Sınıf üstü donanımlarının yanında, gelecek sene sunacağı hibrit motoruyla Opel Insignia, Ford Mondeo ve S – Editon takviyesiyle gelen Renault Talisman‘a çok ter döktüreceğe benziyor. Yeni Peugeot modeli için sizin görüşleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum