Yatırım yapmaya başla!

Peugeot Cenevre’ye Hızlı 508 Sport Engineered Concept’i Getiriyor!

Peugeot, büyük bir sürpriz yaparak 508'in daha belirgin duran ve yüksek hızlara çıkabilen Sport Engineered Konsepti gösterdi!
Peugeot Cenevre’ye Hızlı 508 Sport Engineered Concept’i Getiriyor!

Bir sene önce Peugeot’nun D sınıfı sedanı 508’i farklı ve sınıfının üstü özelliklerle sizlere tanıtmıştık. Tasarımsal anlamda etrafına farklı enerjiler yaydığını görmüştük. 508’in çıkışı öncesinde farklı konsept tasarımlar ve korsan görsellere rastlamıştık. Fransız şirketin yeni marka yüzüyle hareket edildiği projede, lüks sedanı için bazı pahalı Alman modellerine eş değer statüde hareket ettiğini görmüştük.

Peugeot 508 Sport Engineered Concept adında beklenmedik bir ürün sunan Peugeot, aracın gösterimini Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapacak. Konsept üzerinde geleceğin model anlayışına ışık tutacak yenilikler hazırlanmış. Spor biriminin karakter değişimiyle gösterdiği 508, her detayıyla çekici duruyor!

508 Sport Engineered ile birlikte markanın elektrikli, performans odaklı araçlarının girişini yaptığını anlıyoruz.

Peugeot 508 Sport EngineeredEn başta dış kısımda yapılan yeniliklerden bahsedelim. Özel bir rengin kullanıldığı sedanda özel LED duruş ve aydınlatma kısmında farklılık olmayacak. 3D baskı teknolojisinin kullanıldığı tampon kısmında yeşil bölgeler dikkat çekici unsurlar arasında. Alt kısımlara da görünümde dinamiği artırmak için ekler getirilmiş.

Peugeot Sport diğer bölgelerde de ilerlemeler kaydetmiş.

Peugeot 508 Sport Engineered ProfilSelenyum Gri‘nin çekici duruşu, 5 kollu yaprak desenli jantlar ve sarı kaliperle istenilen hava sağlanmış. Dikiz aynaları da karbonla kaplanmış. Michelin Pilot Sport 4S lastiğin takıldığı Peugeot 508 Sport’un üstün yol tutuş performansı için ağırlık merkezi biraz daha aşağıya çekilmiş.

508’in spor duruşunun artırıldığı yeni konseptinin iç mekanında en kaliteli malzeme karışımlarına yer verilmiş.

Peugeot 508 Sport Engineered KokpitEn başta özel tek kapılıların kabinini taçlandıran Alcantara, ön göğüs ve farklı parçalar üzerinde kullanılmış. Deri ile kombin edilen bu kaliteli malzeme, pahalı bir ortam hissiyatı veriyor. Peugeot Sport Engineered’ın yeni işareti, direksiyonun alt kısmında yine üç çizgi şeklinde kullanılmış.

508 Sport’ta kullanılan motor şekliyle, istenilen V8’lerin yanına yaklaşılabilir!

Plug-in hibrit düzende olan 508, ön akslarında 110 hp‘lik bir elektrik motoruna sahip. PureTech benzinli motora getirilen bu yeni düzen, birde arka askta 200 ps‘lik elektrik motorunu taşıyor. Açığa çıkan 500 nm tork sayesinde kalkış süresi 4.3 saniye olarak kaydedilmiş. 11,8 kWh bataryaya sahip sedan, 31 km yalnızca elektrikli halde gidiş sağlayabiliyor.

Fransız şirket, üstün bir otomobili ortaya koyduğunu anlatıyor.

Fransız şirket, “Peugeot’daki herkesin, elektrik hayalimizi geliştirmekle ilgili çalışmaları, düşündüğümüzden daha hızlı hareket etmeye başlıyor. 508 Peugeot Sport Engineered konsept neyin mümkün olduğunu gösteriyor ve bize tüm dizilişimizin elektrifikasyonu yolunda ilerlerken önümüzdeki beş yıl boyunca geleceklerin tarifini yapıyor.” dendi.

PSA’dan gelen hızlı sportif dört kapılı çalışması için insanlar gerçekten bunun konsept olmaktan çıkmasını dört gözle bekleyeceklerdir. Standart tipinde de beğendiğimiz bir model olan 508, Sport Engineered gelişimleri sonrasında sınıf atlatılmış. Yerleştirilen iki güçlü elektrikli motorun AWD ile birleştirilerek sonuca varılan kalkış süresinde iyi bir rakam yakalanmış. Peki, yeniden geliştirilen 508’in bu versiyonuna sahip olamak ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum