Yatırım yapmaya başla!

Pagani, Dragon Huayra Adında En Çılgın Hiper Varyantını Çıkartacak!

Pagani, Huayra BC Rodster'in gelişimlerini sürdürürken, 4 adet üretilecek en özel Dragon'u gösterdi.
Pagani, Dragon Huayra Adında En Çılgın Hiper Varyantını Çıkartacak!

İtalyan hipercar üreticisi Pagani, en agresif yasal yol aracına hazırlanıyor. Bu yıl için hazırladığı Huayra BC Roadster testleri devam ederken, daha vahşi duygular besleyecek Dragon’un tasarımlarından bahsetti. Belirli bir zamana kadar belli başlı özel şirketlerin dışında Lamborghini, Ferrari, Porsche gibi şirketlerden en hızlı araç haberlerini alırdık.

Koenigsegg ile aynı dönemde faaliyete geçen Pagani, girdiği zorlu yolculukta Zonda ile 5 sene içerisinde hiç olmadığı kadar kendinden söz ettirdi. Lamborghini’nin kompozit araştırma biriminin başında olan Horacio Pagani Countach, LM0002 ve P140 gibi modellerin hayata geçirilmesinde büyük rol oynadı.

GTspirit tarafından yayınlanan görüntüler, Pagani ejdarhasını işaret ediyor.

Her şeyin en iyisi ile çalışmayı prensip edinen Pagani, hız konusunda rakiplerine kritik saniyeler yaşatan Huyra Dragon’u tasarlamak için TopCar Design‘ı görevlendirmiş. Temel olarak Dragon, Huayra’nın BC, Carbon Edition, White Edition veya La Monza Lisa varyantlarından çizimler çok uzak tutulmamış.

İşin aslı son dönemlerdeki Pagani prototiplerini esas alan stil geliştirmelerine bakıyoruz.

Baktığımız resimde kaput havalandırma, sivri burun tipi ve farların arka plan tonlarındaki değişimden farklı bir nokta göremedik. Tampona gelindiğinde rüzgar giriş kısımlarında bir makyajlamaya gidilmiş. Köşelerin karbon çıkıntıları sadeleştirilerek, LED aydınlatmaları yeni yerlerine koyulmuş.

Dragon’un profil açısından ne kadar farklı bir versiyon olduğunu anlayacaksınız.

Köpekbalığının nefes hazneleri gibi Huayra’nın yaprak desenli dikiz aynası bu sefer çamurluk üstlerine açılan havalandırmaya monteli. Kapılardaki agresif detaylara birkaç teknikle daha iyi görünmesi sağlanmış. En hafifi olarak imal edilen jantlar, çok kollu ve araca yakışmış.

TopCar yan kısımdan sonra bakış açışını Formula 1’e kaydırmış.

Mercedes’in CLK-GTR’den sonraki yol eseri AMG One gibi tavan hava kanalı ve rüzgarlıkla birleştirilen sırt tasarımını görmekteyiz. Sadece “inanılmaz, muazzam, sıra dışı” kelimeler kurarak ilerleyebilirdik ancak ön çamurluk düzenin bozulmadan arka kısma taşınarak, yeni karbon rüzgarlığını da söylememiz gerekiyordu.

Yeni tasarım detaylarındaki parçalara baktıktan sonra takma adının neden “Dragon” olduğunu anladık.

Tamamı karbon gövdenin yanı sıra basamaklı difüzörün ortamı nasıl değiştirdiğine bakın! Değişmeyen ise simetrik dörtlü egzoz çıkışları.

İtalyan hipercar için özel bir motor hazırlanmayacak.

AMG’nin kahve-donut ilişkisini yansıtan hacimli V12’den 745 ps ve 1.100 nm torkun alınacağı tahmin ediliyor. Farklı kaynaklara da göre de son Huayra olacağı düşünülen Dragon’un ünitesinde birkaç sihir hareketi yapılacağı. ECU müdahaleli modifiyeden sonra sürücüsüne 900 beygir ve 1.250 nm torkluk bir güç keyfi yaşatabilir.

Dragon’dan sadece 4 adet üretileceği söylendi. BC Roadster ile birlikte Huayra, farklı tiplere büründürülüyor. İkinci eli dahi 2.5 milyon dolar eden modelin, Dragon ile birlikte sıfır fiyatı iki kat olarak düşünmemiz normal. Son Huayra’nın yeni canavarı sizce nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum