Yatırım yapmaya başla!

VW Sporculara Özel Yapay Zekalı SEDRIC Otonom Aracını Tanıttı!

VW, geleceğin otonom konsept aracı SEDRIC'ı tanıttı. 2030'lu yıllarda bizlere çok farklı bir araç dünyası karşılayacak!
VW Sporculara Özel Yapay Zekalı SEDRIC Otonom Aracını Tanıttı!

Volkswagen belli zamanlarda geleceğin sürücüsüz araçlarına dair belki onlarca model sundu. Bunların içerisinde de bazı modeller birleştirilerek tek bir versiyon haline getirildi. SEDRIC‘ten öncesinde neler olduğuna baktığımızda; şehiriçi taşımacılığına yönelik, yolcuların uzaktan erişim sağlayarak taşınacağı MOIA projesini sizlere tanıtmıştık.

VW, yeni kapsülünü sportif aktivitelere, hobi sahibi olanlar için düşünmüş. Gösterilen konseptin de port kısımlarına baktığımızda araç kullamayı sevmeyen sörfçülere imal edildiği belli oluyor. VW’nin sağlam bir ekiple hazırladığı SEDRIC’ın bakalım başka ne gibi özelliklere sahip.

SEDRIC Aktif Yaşama Sahip İnsanların Gözde Aracı Olacak!

SEDRIC Aktif Yaşama Sahip İnsanların Gözde Aracı OlacaktırGerek dış gerekse de iç yapı, istenilecek faaliyetlere göre dizayn edilmiş. Muhtemelen tenis ve golf sporlarına da bir şeyler düşünülcektir ama ilk önce ekipmanı büyük ve fazla olan sörf için donanımlar eklenmiş.

Dış kısımda çoğunlu camdan oluşmuş bir yapı ile karşı karşıyayız. Filmlerde dünyanın 100 sene sonraki halini konu alan uzay çağı yapımlarına rastlamışızdır. Yaşadığımız bu dönemde VW, bun çok iyi yansıtıyor.

Sörfle Uğraşanlar Ekipmanlarıyla Birlikte Tek Tuşla İstedikleri Yere Gidebilecek!

Sörfle Uğraşanlar Ekipmanlarıyla Tek Tuşla İstedikleri Yere Gidebilecek!Digital zeka ile hareket eden SEDRIC’ın üst kısmında bulunan tavan rafı, aslında farklı bir çok eşyayı taşıyabilir. Çünkü, mobil servis yapacak aracın kokpit kısmının heryeri konfor ve eğlence üzerine şekillendirilmiş.

Ahşap yer kapmaları, karşılıklı koltuklar ve digital ekrandan internet bağlantılarıyla yolculuk imkanı sunulmuş. İki kişiyseniz ve fazla eşyanız varsa da sarı koltuklar farklı pozisyonlara alınarak yeterli alanı sizlere sağlıyor.

SEDRIC Mobil Uygulamayla Birlikte Kullanılabilecek!

Özerk sürüş için konsept otonom araç mobil bir uygulama sayesinde yön tayin edebilecesiniz. Cep telefonunuzdan SEDRIC’i anında olduğunuz noktaya getirtebilecek ve elektronik her şeyi kontrol edebileceksiniz.

Volkswagen Grup Başkanı Dijital Sorumlusu Johann Jungwirth, “Müşterilerin tutkuyla kullandıkları mobilite çözümleri yaratmayı hedefliyoruz. Çünkü bunlar, mümkün olan en yüksek güvenlik seviyeleri, mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimi ve dijital zeka ile insanın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı.” dedi.

VW laboratuvarlarında, 80 kişilik özel bir ekiple birlikte otonom sürüş teknolojileri üzerinde çalışıldığını söylendi. Üst seviye yazılım ve bunu sağlayan en iyi şirketlerin de pastada payı olması sağlanmış.

Kısaca GM’nine eski yöneticisi Bob Lutz’un da dediği gibi; önümüzdeki 30 yıl içerisinde şimdiki otomobil ürecilerinin çoğunun yok olacağını ve ulaşım araçlarının tek tip, kapsül şeklinde otonomla hareket edeceği demesini doğruluyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum