Yatırım yapmaya başla!

Novitec’ten Güç ve Vücut Kiti Takviyeli Yeni Ferrari Portofino!

Alman Novitec, yine Ferrari'den harika bir şeyler çıkarmış!
Novitec’ten Güç ve Vücut Kiti Takviyeli Yeni Ferrari Portofino!

812 Superfast’ten sonra daha makul bir Ferrari olarak yollara çıkartılan Portofino, işinde son derece usta olan Alman Novitec tarafından modifiye edildi. Tuning şirketinin yaptıklarını gözden geçirdiğimizde; McLaren 720S’ten Senna’dan daha hızlı gidecek güçler çıkarmıştı. Görünüm değiştirmede fiyatlara takılmayan firma, Rolls Royce Dawn’a diktiği smokinle gönüllerimizi çalmıştı.

Ferrari’yi garajına alan Novitec, bakıldığında Portofino’nun eşsiz güzelliğini zedelemeyecek, aynı zamanda daha hızlı gitmesini sağlayan profesyonel dokunuşlar gerçekleştirmiş. Türkiye’ye de gönderimi yapılan 5 Portofino hatırlarsanız daha topraklarımıza girmeden satılmıştı. Ufak bilgilerden sonra artık neler yapıldığına geçebiliriz.

Direkt farkları anlamak için Portofino’yu ayrı bir sayfada açıp incelemeniz gerekiyor.

Novitec Ferrari Portofino ModifiyesiSadece İtalya’dan çıkacak bu bakışlar, bir yandan da işçiliğin ne seviyede olduğunu gösteriyor. Birinci farklar arasında kaputun orta kabartılı kısmının her iki tarafına dağıtılan hava kanalları karbonla biraz daha belirginleştirilmiş.

Ön yüzdeki ikinci farklılaştırma tamponda!

Novitec Ferrari Portofino Modifiyesi KarbonFerrari’nin daha mat tonlardaki lip ve hava menfez malzemeleri sökülerek, yerine parlak karbon fiber parçalar takılmış. Lip, normale göre hafif malzeme ile daha çıkıntı halde sunuluyor.

Novitec Portofino’sunun profilinde de hız kaybedilmemiş.

Novitec Ferrari Portofino Modifiyesi Arka GörünümOdak noktanız jantlara kaysa da karbonun diğer kullanım noktalarına bakalım. Süs olarak yapılmamış çamurluk hava girişleri için yeni karbon kapakların ardından marşpiyel kısmının da takıma uydurulduğunu görüyoruz. Zengin müşteriler Vossen ile geliştirilen 21 ve 22 inç jantlar arasında tercih yapabilecekler.

Ferrari’nin en iyi yol tutuş için geliştirdiği süspansiyon sistemi de değiştirilmiş.

Novitec Ferrari Portofino Modifiyesi Arka GörünümNovitec, sürüş yüksekliği 3.4 cm aşağıya çekmiş. Kullanılan spor yayları ayrıca sürücüler hidrolik ön kaldırma sistemi sayesinde 3.9 santim yükseltilmesine izin veriyor. Bunu ECU sistemine tanımlayan şirket, 80 km/h ve üzerinde aracın otomatik olarak eski pozisyonuna gelecek şekilde ayarlamış.

California T yerine geçen Portofino’nun 3.9L V8’den alacağı güç oranı artırılmış.

Yine Alman modifiyecinin ECU sistemine müdahalesi ve N-Tronic modülü sayesinde ödüllü ünite 4.750 rpm’de 668 ps ve 851 nm tork üretecek hale getirilmiş. Standart modeline yazılan 3.5 sn kalkış süresi, 3.2sn’ye düşürülmüş.

İşler sadece dış ve motor yükseltmeleriyle bitmiyor.

Alıcılara süper spor otomobilde daha fazlasının yapıldığını iletmek için 11 kg kilo tasarrufu sağlayan, güç artırımda yardımcı, mod ayarlı egzoz sistemi takviyesi olmuş.

İç kısımda, özel deri ve Alacantara isteyenler de geri çevrilmeyecek. Novitec, abartıya kaçmadan, soft temaslarla birlikte Portofino’yu yazılım takviyesiyle bira daha hızlandırmış. Kulak zevkini artırmak için de özel ses ayarlı bir egzoz konumlandırılmış. Sizce nasıl olmuş!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum