Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Supra için Birleşen Toyota ve BMW’ye Karşı Nissan Z Serisini Mercedes’le Geliştirebilir!

Toyota Supra'nın BMW Z4 ile geliştirilmesinden sonra Nissan Z Serisinin son nesli için Mercedes devreye giriyor!
Supra için Birleşen Toyota ve BMW’ye Karşı Nissan Z Serisini Mercedes’le Geliştirebilir!

Spor arabalar yönelik gündemin birinci sırasında şu sıralar Gazoo Racing ile gösterilen Supra var. Bildiğimiz gibi yeni nesil otomobilin gelişim süreçlerine BMW’de dahil edilmişti. Z4 ile aynı platformu paylaşsa da Toyota’nın baş mühendisi bire bir aynı iddialarını reddetmişti. Eskiden tek kapı spor otomobillerini efsaneleştirip üretim durduran firmalar, uzun süreli beklemelerin ardından yeni  yeni filizlenmeye başlıyorlar.

Yıllar önce çıkacak söylentisiyle başlayan Supra üretim süreci, halen daha netleştirilmiş değil. Japon dergisi Response‘ye göre Nissan, Z modelin üretim aşaması için bir ortak aradığını söyledi. İşte biraz önce belirttiğimiz filizlenme dönemi diğer bir Japon temsilcide de başlamış oluyor.

Nissan’ın Mercedes ile Z ortaklığı hiçte imkansız gözükmüyor.

Zaten Alman markanın pick-up modelinin alt yapısına baktığımızda Nissan’nın imzasını görüyoruz. X-Class’ın platform kardeşliği Navara ile olup, Renault üniteleriyle tamamlandı. Yani önceden bir ortaklık süreçleri oldu.

Markalara diğer taraftan baktığımızda GLA ile Infiniti Q30’unda gelişimi yine beraberdi.

Bilgi tedarikçisine göre yeni nesil Z iki versiyonla sunulacak.

Nissan spor arabası hakkında çıkan en son haber paletli bir 370Z yapımıydı. Üretimi onaylandığı taktirde son nesil Z’lerin kalbi hem Mercedes hem de Infiniti ile atacak. Giriş seviyesinde 2.0L hacimli turbo destekli, üst versiyonda Q60’dan alınacak olan 3.0L çift turbolu V6 olaması bekleniyor. Güncel beygirlerde 300 rakamları telaffuz edilse de geliştirmelerle daha da üstte çıkılabilir.

Japon dergisinin iddiaları asılsız değil. Öncesinde ticari ortaklıkları olan Alman ve Japon firmaların spor arabada da birleşmeleri oldukça normal. Yeni Z için hangi modelle platform paylaşımı olacak daha belli değil. Ancak kimden hangi motorların alınacağına kadar söyleniyorsa projenin gerçekleşmesi yakındır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum