Yatırım yapmaya başla!

Nissan’dan Kızıl Haç için Hazırlanan Titan 4×4 Kurtarma Aracı!

Land Rover'ın ardından Kızıl Haç için Nissan'da Titan modelini hazırladı. İşte detaylar...
Nissan’dan Kızıl Haç için Hazırlanan Titan 4×4 Kurtarma Aracı!

Land Rover SVO biriminin  Discovery ile hazırladığı acil müdahale aracını sizlerle incelemiştik. Mantık çerçevesinde bu işler için en iyi taşıt, SUV veya kamyonet türü araçlardır. 4×4 çekiş sistemlerine gerektiğinde palet sistemi takılıp, kar ve buzlu hava şartlarında insanlar kurtarılmaya gider.

İngiliz şirketin ardından Japon Nissan’da Ultimate Service Titan adlı bir kereye mahsus üretilecek aracını tanıttı. Görünümünden de belli olduğu üzere Titan, en zorlu şartlarda yardıma muhtaç kişilere ulaşabilecek ve müdahale edebilecek şekilde dizayn edilmiş.

Titan, yapı olarak daha iri olduğundan Discovery’den daha korkutucu duruş sergiliyor.

Nissan Titan Kızıl Haç Kurtarma AracıAmerikan Kızıl Haç’a özel araç filoları genişlerken, Titan nasıl değiştirilmiş bakalım. Aracın çıplak tarafı Frontier Midnight Edition‘a dayanıyor.

Ekstralarla dolu felaket aracı bir nevi off road aracı tadında inşa edilmiş.

Nissan Titan Kızıl Haç Kurtarma Aracı Ön GörünümÖzel off road tamponu içerisine şerit Led aydınlatmalar ve Warn vinç yerleştirilmiş. Demir tamponun üzerine, önünüzü karanlıkta daha da rahat görün diye yuvarlak Led aydınlatmalar koyulmuş.

Kırmızı-Beyaz Titan’ın ekstralarına devam edelim.

Nissan Titan Kızıl Haç Kurtarma Aracı MutfakOnlarca farklı şekle sokulmuş halde gördüğümüz Titan en son sahillerin en güzel aracı Surfcamp şeklinde görmüştük.

ABD kasırgalarına kafa tutmasa da Titan sonrasında çok işe yarayacak.

Nissan Titan Kızıl Haç Kurtarma Aracı LastikYüksekliği ayarlanabilir bobinli amortisörler, Delta 7.62 cm kaldırma kiti ve Nitto Ridge Grappler arazi lastikleri kurtarıcı için düşünülmüş.

Arka kabin, personel ve aynı zamanda hastalar için özel bir alan oluşturulmuş.

Nissan Titan Kızıl Haç Kurtarma Aracı KabinTam orta kısımda portatif bir masa ve yatak olarak kullanılabilecek minderleri görmekteyiz. Havalandırma sistemi, TV, Wi-Fi, elektrik için güneş panelleri kullanılmış.

Noktadan noktaya kan taşımak için buzdolabı bulunuyor. Komuta merkezine dönüşen Titan’da kısa süreli yaşantılar için mikrodalga fırın, lavabo ve mini mutfak bulunuyor.

Çadır tipi arka kasa bölümünde birçok depo kısmı düşünülmüş.

Gördüğümüz ortamında alt ve farklı kısımlarında tıbbi malzeme stoğu yapılabilecek yerler bulunuyor. Böylece yaralı ve hayati risk taşıyan kişileri hastaneye kadar eşlik edilip, hayatta tutulmaya çalışılacak.

Ekstra koyulan malzemelerin ağırlıkları, Nissan Titan’ın gidişine etki etmeyecektir.

Kaputunun altında tam bir tork canavarı yatırıyor. 5.0L hacimli dizel V8, 314 ps ve 751 nm tork sağlıyor. 4×4 araç, aktarımlarını da 6 ileri otomatik şanzımanla gerçekleştiriyor.

Miami Auto Show‘da sergilenecek Titan, daha sonra Güney Florida’daki Kızıl Haç’a bağışlanacak. Sizce de bu tip araçların her ilin sivil savunma ve kurtarma ekiplerinde olması gerekmiyor mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum