Yatırım yapmaya başla!

2018 Yeni Nissan Qashqai’ye ProPilot Desteği Geliyor!

Nissan'ın crossover araçlar arasında hızlı yükselişler gösteren SUV'u Qashqai'ye ProPilot ile yarı otonom sürüş özelliği getirildi.
2018 Yeni Nissan Qashqai’ye ProPilot Desteği Geliyor!

Nissan’nı SUV alanında başarıyla temsil edecen Qashqai, son yılların popüler sistemlerini bünyesinde toplamaya başladı. Toyota’nın RAV4 ile başlattığı kompakt 4×4 alanına 2006 yılında giriş yapan Japon SUV’un kısa sürelerde büyük başarılar yakaladığını söylemek mümkün. Ortak çalışma süreçlerinde Renault’un motor yapısını alıp, kendisinin de usta olduğu AWD’nin dahil edilmesiyle sorunsuz bir araç ortaya çıkarıldı.

Yarı otonom olarak tabir edebileceğimiz, Nissan mühendislerinin geliştirdiği ProPilot özelliğini Qashqai’de göreceğiz. Sistemin avantajını iki farklı alanda yorumlayabiliriz. Bunlardan birincisi sürüş güvenliği olurken, ikincisi sürüş konforuna olan katkısı.

Yeni ProPilot, şimdilik İngiltere’ye satışı yapılan Qashqai’ler için geçerli olacak.

Bu konu hakkında görüşlerini bildiren Nissan Avrupa Genel Müdürü Ryan Gains, “ProPilot’un eklenmesi, Qashqai’nin Avrupa’nın bir numaralı crossover’ı olarak konumunu güçlendirecek.” şeklinde konuştu.

Nissan ProPilot’un trafik şartlarında sürücülere büyük yardımı dokunacaktır.

Heyecan verici bu sistemin içeriğinde; Qashqai’nin otomatik direksiyon tepkileriyle aracın gidiş yönü belirlenebilecek.

Tek düğme hareketiyle aktif olan sistem, öndeki aracın mesafe kontrolünü yaparak kendi kendine frenlemeye geçebiliyor.

ProPilot’un hızlanma ve şeritte tutma özelliği de olacak.

Otomatiğe bağlanmış bazı özellikler de frenleme haricinde hızlanma da yapabiliyor. Daha açık anlatmamız gerekirse; otoban sürüşlerinde öndeki araç hizasına göre, hızlanma ve frenleme tepkilerinin ProPilot tarafından yapılacağını söyleyebiliriz.

Bahsettiğimiz sistem şu anda Tekna ve Tekna + paketleriyle sunuluyor.

Bu paketlerin de Xtronic şanzıman eşliğinde 130 hp’lik DCI dizel ünitelere entegreli olacak. Avrupa satış rakamlarına baktığımızda ise başlangıç olarak 31.275 Euro belirlenmiş.

Farklı paketler eşliğinde de ProPilot desteklenebilecek. 495 Euro karşılığında Intelligent Lane, Invervention, Intelligent Cruise Control ve Lane Keep asistanı özelliklerini seçebileceksiniz. Sistem sadece İngiltere için düşünülse de yeni oto pilot sistemi tüm Avrupa modellerine de uygulanacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum