Yatırım yapmaya başla!

Nissan GT-R50’nin Sınırlı Üretim Projesi Onaylandı!

Nissan & Italdesign'ın ortak süreçte yürüttüğü GT-R50'ye yapım onayı geldi! İşte detaylar...
Nissan GT-R50’nin Sınırlı Üretim Projesi Onaylandı!

50. yılına özel olarak Italdesign ile hazırlanan GT-R50‘den sevindirici haber geldi. Japon Nissan’ın bu dünyada yaptığı en iyi ilk işi Patrol SUV ise ikincisi kesinlikle Skyline GT-R modelidir. Otomobili bilen her kişi bu serinin gücünü ve efsaneleşen motoruyla neler yapabildiğini tahmin edebilir. Marka içerisinde genelde tatlı dokunuşları Nismo ekibi yaparken, bu sefer araç tasarım ve geliştirmesinde uzman olan Italdesign’de katıldı.

Kalıplarıyla etrafına aşırı bir tehditkar sinyal yayan GT-R50, şanslı 50 kişinin olacak. Üretim sürecinin başlayacağı da birinci ağızdan, Nissan Küresel Spor Otomobil Programı Direktörü Bob Laishley‘den geldi.

Kupanın güzelliği yanında üretilecek 50 adet seri, Nissan’ın mühendislik showunu yapacağı model olacak.

Prototipinde de gördüğümüz üzere kışkırtıcı bir tasarımı devamında; pürüzsüz duran kaputu ve havalandırma üniteleri GT-50’nin GT-R35‘lerden nasıl ayrıldığını gösteriyor.

Yenilikçi bir yaklaşımda ilerletilecek projede Italdesign’ın devasa hava girişlerine sahip tamponuna şahit olacağız. Eminim ki bir ortamda bu spor otomobil Lamborghini’nin 1 adet üretilen SC18‘inden daha fazla ilgi çekecektir.

Sanatsal otomobil çalışmasının teslimatları Italdesign tarafından yapılacak!

Teslimatlar 2019 yılında başlayacak ve 2020 senesinin sonlarına kadar devam edecek. El yapımı GT-R50’nin temelleri GT-R Nismo’ya dayanıyor. Kozmetik kısmında İtalyan kalemleri devreye giriyor. Özel iç düzenleme ile birlikte bazı Bilstein ayarlanabilir sönümleyicilere ve Brembo’dan gelen frenlerle donatılacak.

Satış fiyatı “1.1 Milyon Dolar” belirlenmiş.

İlk kez Goodwood Festivali‘nde tanıştığımız GT-R50, astronomik bir rakama satışı yapılacağını o zamandan biliyorduk. Yine bir sınırlı üretim ve milyonluk rakamlarlayız! 720 ps güç üretecek normalden çok uzak ve sadece 50 kişinin sahip olabileceği model için “her şey normal” demekten başka bir şey diyemiyoruz.

Nissan, 7 Aralık’tan itibaren Yokohama kentindeki Gallery’de bir ön üretim tipini sergileyeceğini söyledi. Tek kelimeyle tarifi zor bir Nissan – Italdesign – Nismo işbirliğini sizlere gösterdik. Açıkçası Nissan GT-R50, en çok asfaltta görmek istediğimiz spor otomobil oldu. Sizce fiyat bu araba için normal mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum