Yatırım yapmaya başla!

Nissan, Altima’nın AWD Yapısını Çok Farklı Açıdan Gösteriyor!Nissan, Altima’nın mevcut tekerlek sisteminde yaptığı değişimi paletle gösterdi. En yakın tarihli olarak, videoda gördüğümüz sistemi yeni kasa Dacia Duster’a yapılan tekerlek modifiyesinde görmüştük. Montreal Otomobil Fuarı’nda gösterilecek olan Altima-te AWD, bir nevi Rogue Warrior Concept’in izinden giden sağlam bir yapı olmuş.

Altima, son neslinde gerçek Nissan izlerini taşıyan, donanımlarıyla far yaratan bir sedan haline gelmişti. Lüks pazarlar da hitap eden modeli çekici kılmak adına AWD çekiş sistemi getirildi. Sistemi daha çok kamyonet ve SUV cinsi araçlarda rastlamışsızdır.

American Track’den gelen palet sistemi, profesyonel ekiplerce Altima’nın lastik sistemi yerine montelenmiş. Palet ölçüleri 1.220 mm uzunluk, 380 mm genişlik ve 750 mm yüksekliğe sahipler. Tabi bunlar yapılırken aracın olağan yapısında değişimler gerçekleştirilmiş.

Çamurluklara dikkat edersek gövdeden 180 mm ayrılmış. İlave, demir lastikleri karşılayacak şekilde hizalanmış. İlginç olan bir kısım da sadece çamurluklar için 150 saat zaman harcanmış. Şirket yapacağı bu ilaveler neticesinde süspansiyon sisteminde ciddi değişimler yapmış.

Nissan Motor Sporları ekibi, şasilerin 30mm düşürmüş. Dört tekerlek çekişten sistemi Kanada’ya standart olarak gönderiliyor. 2019 Altima incelememizde, modele turbo takviyesi getirildiğini söylemiştik. Şirket 4×4’ü Altima’nın 2.0 VCT’li versiyona koymamış. Biraz da ilginç olmuş.

Bunun yerine dört çeker sistemi 2.5L 184 ps ve 241 nm tork sağlayan bir motorla kombin edilmiş. Nissan, satışları dünya çapında düşen dört kapılı sedan araçlara karşı Altima’ya yaptığı AWD takviyesine mantıklı gözüyle bakılabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum