Yatırım yapmaya başla!

Yayına Giren Yeni Netflix Dizisi Dark “Stranger Things”i Geçmeye Aday!Bugün yayına giren yeni Netflix dizisi, izleyicileri ekrana kilitleyecek gibi duruyor diyerek başlayalım. Hatta pek çok kişi Dark’ın Netflix’in fenomen dizisi Stranger Things’ten bile çok tutulacağını öngörüyor. Tamam, Stranger Things’i izlemek için nedenler denildiğinde akla gelen bir dizi farklı şey olduğu doğru. Fakat söylenen o ki Dark’i izlemek için de sayısız nedenimiz olacak.

Mesela; 2018’de 80 yeni film gibi büyük planları olan Netflix’in yeni dizisinin tamamı Almanca! Buna ek olarak; Dark’ın yönetmen koltuğunda ters köşe filmlerden Who Am I (Ben Kimim?) ile büyük beğeni toplayan İsviçreli Baran bo Odar oturuyor. Dizinin başrollerinde ise Louis Hofmann, Oliver Masucci ve Jördis Triebel yer alıyor. Peki, Baran bo Odar ile Jantje Friese tarafından yaratılan Dark neden Stranger Things ile kıyaslanıyor?

Çünkü Dark’ın hikayesi ile Stranger Things’inki arasında büyük benzerlikler var. Örneğin; Dark’ta da kaybolan çocuk ve kasaba döngüsü bulunuyor. Kaybolan çocuğu bulmak için kasabalılar, aileler, arkadaşlar ve polis hep birlikte mücadele ediyor. İlaveten; tıpkı Stranger Things’teki gibi Dark’ta da zaman yolculuklarına yer veriliyor.

Sonuçta; çocuğun kaybolmasıyla hummalı bir arayışa başlayan dört aile, bu sırada üç nesli kapsayan bir gizemi ortaya çıkarıyor. Böyle benzerlikleri bulunan iki dizi arasındaki fark ise Dark’ın diğerine göre çok daha karanlık olması! Dizinin yaratıcıları da Dark’ın bilimkurgu tarafının güçlü olduğunu, hatta bunun için Einstein ve Stephen Hawking’in çalışmalarından fazlasıyla yararlandıklarını belirtiyorlar.

Ayrıca Odar ile Friese yaptıkları bir açıklamada, David Fincher’ın 2. sezon onayı alan dizisi Mindhunter’ı çok sevdiklerini söylemişler. Uzun lafın kısası, Netflix’in 10 bölümlük Dark’ı başından neredeyse hiç kalkmadan izlenebilecek bir diziye benziyor diye düşünüyorum. Ancak Stranger Things kadar popüler olacak mı, orası henüz belli değil…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum