Yatırım yapmaya başla!

Toyota Efsanelerinden MR2’ye Gelen Büyüleyici Tasarım!

Toyota'nın yaklaşık 12 yıl önce bantlardan indirdiği kompakt spor arabası MR2'nin yeniden üretilmesi gündemde!
Toyota Efsanelerinden MR2’ye Gelen Büyüleyici Tasarım!

Toyota, Supra’da olduğu gibi efsane ataklarına devam ediyor. MR2 ismini bir otomobil tutkunuysanız mutlaka duymuşsunuzdur. 1984 yılında gayet kompakt olan ve Japonya’nın ilk ortadan motorlu spor aracı olan MR2, 2007 yılında biten üretimine karşı tekrar diriltilmeye çalışılıyor. Üretilmesindeki amaç eskiden de olduğu gibi öyle çok hızlara çıkması değil!

Küçük, ekonomik ve insanların tek kapı keyfini yaşayabileceği bir araç ortaya koymak. Domino etkisiyle birlikte o yıllarda VW Scirocco, Nissan Exa, Honda CR-X ve Pontiac Fiero gibi modeller kısa sürelerde çıkıp birbirlerine rakip oldular. Ancak MR2 gibi Scirocco’nun da uzun yıllar sonra üretimden alınması söz konusu olmuştu. Mini bir Lexus edasında gelen yeni MR2 yorumu, Celica ile birlikte canlandırılacak iddialarını doğruluyor!

Gelen birkaç MR2 tasarım görseli, tutukunlarını heyecanlandıracak güzellikte.

2020 Yeni Toyota MR2 Yorumu TasarimiYukarı da dediğimiz gibi karşımızda mini bir Lexus modeli var gibi duruyor. Konsept, uzaydan düşen değerli bir element biçiminde duruyor. Yeni MR2’nin tasarımı fark edilmeyecek gibi değil. Farları MR2’yi avı için gizlenen bir kaplan gibi durmasını sağlamış. Toyota modellerinde görülmeyenler arasındaki Led aydınlatma, çok tarz duruyor.

Alt kısımda tanıdık gelen bir tampon şekliyle karşılaşıyoruz. Yeni nesil Corolla’yı incelersek açıklıkların benzer olduğunu görürüz. Spor bir araç vurgusu için ön yüzde gerekli olan her şey eksiksiz yapılmış.

Toyota, MR2’yi şayet böyle çıkartırsa satış patlaması yapması kaçınılmaz.

Yeni Toyota MR2 İlk GörsellerAbisi Supra’nın son şekli ve ona yönelik yapılan FT-1 Konsepti‘nin yansımalarını görmekteyiz. MR2’yi kısa tavan yapısı, çıtasız cam tasarımı ve kapıların devasa hava girişleriyle görüyoruz. Mini spor aracın arkası için istediğiniz Toyota ve alt marka modellerini benzetebilirsiniz.

İlk olarak Supra-FT1 duruşlarına rastlasak da Lexus LC500‘den kesinlikle esinlenildiğini söylemek istiyoruz. İki kişilik sportif amaçlı otomobilin ducktail rüzgarlığı, stop farları, difüzörü ve Ledlerin köşelerden uzatılış tarzı, Toyota’nın aklından neler geçtiğini anlatıyor. Aynı bu şekilde çıkacak bir MR2 hakkında sizin duygu ve düşünceleriniz ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum