Yatırım yapmaya başla!

Yeni Jenerasyon Toyota GT86 Supra Tarzında Hayal Edildi!

Özel bir tasarımcı tarafından ortaya atılan yeni jenerasyon GT86, Supra'dan ilham alınarak çizilmiş!
Yeni Jenerasyon Toyota GT86 Supra Tarzında Hayal Edildi!

Spor otomobiller konusunda belki çok bir şey yapmıyormuş gibi gözüken Toyota, az ama öz modeller gösteriyor. Evrenin en sarsıcı spor araçlarından olan Supra‘nın gelmesi dört gözle bekleniyor. Efsane otomobil için gelen son haber, Baş Mühendis Tetusa Tada’dan gelmişti.

Tada, BMW Z4 ile ortak platformda geliştirmesi yapılan Supra’nın bilindiğinin aksine aynı parçaların kullanılmadığı ve Toyota’nın tamamen kendine özel bir çalışmasını olduğunu söylemişti. Markanın “neden hiç spor araba üretmiyorsunuz” sorularına fazla maruz kalmamak için çıkardığı GT86‘nın olabilecek yeni versiyonun hayali kuruldu.

GT86’ya Çizilen Etkileyici Çizgiler Subaru BRZ için de Geçerli Olacak

GT86'ya Çizilen Etkileyici Çizgiler Subaru BRZ için de Geçerli OlacakÖzel tasarımcılar tarafından yapılan digital ortam çizimleri bazen inandırıcı gelmez. Yaptıkları geniş hayal güçlerini kullanarak, üreticinin bir sonraki hamlesinde neler yapabileceğini tahmin ediyorlar.

Tarz ezberlemeye giriyorlar ve topladıkları tüm veriyi bilinçli şekilde aktarıyorlar. Subaru’nun %30’una sahip olan Toyota, iki markanın aynı platformada üretim aracı olan BRZ’nin de haliyle karoseri ortaya çıkıyor.

Çizimlerde Bolca Modifiyeli Parçalar Var!

Çizimlerde Bolca Modifiyeli Parçalar Var!Yukarıda verdiğimiz resimlerde, ön far yapısı eskisini andırsada, siyah zeminli düşünülmesi şık görüntüler vermiş. Kaputun devasal hava kanallarına karşı tamponun karbon fiber parçaları, beklenmedik yüksek hızlara çıkış sinyali veriyor.

Çoğunlukla Lamborghini, Ferrari ve Lotus gibi araçlarda rastladığımız kapı arkası havalandırmalar görüyoruz. Yalnız o havalandırmalar arkaya yerleştirilen motorun soğutulması için olmayacak. GT86 ön konumlu bir motor ve önden çekiş sistemine sahip.

Yeni Nesil GT86 ve BRZ’de Turbo Desteğine Yer Verilmeyecek

Yeni Nesil GT86 ve BRZ'de Turbo Desteğine Yer VerilmeyecekBunun böyle olacağı başından söylenmişti. Şirket, atmosferikle devam edilmesinin yanı sıra 2.0L motorun hacim artırılarak 2.4L‘ye getirilmesi planlar içerisinde. Subaru’nun Ascent SUV’na verilen 2.4L motor, eskisine oranla 63 beygir ve 171 nm tork daha fazla olacak.

İşte o zaman 200 beygirlik motorun performanstan şikayet edenlerin isteklerine bir nebze cevap verilmiş olacak. Yeni ünite 400 cc fazla olacak yalnız ülkemiz için düşünüldüğünde yıllık verginin de 2 bin TL’den fazla artması demek oluyor.

Şu anda en azından buna yakın bir GT86’nın ne zaman çıkacağını merak ediyorsunuz! Aldığımız bilgiler doğrultusunda 2021 yılı içerisinde üretilebileceği söylentileri var. Gösterilen tarih açıkçası bize de mantıklı gelerek, GT86 ve BRZ’nin yeni kasa değişimi sürelerine uyuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum