Yatırım yapmaya başla!

Yeni Nesil Supra’nın Dijital Son Üretim Görselleri!

Toyota'nın spor araba efsanesi Supra'nın çıkış tipine dair renderler geldi.
Yeni Nesil Supra’nın Dijital Son Üretim Görselleri!

Tarihin en iyi spor otomobillerinden olan Supra‘nın çıkış tipine dair yeni görseller eklendi. Uzunca zamandır beklenen ancak bir türlü “Japon efsanesi yollarda” denilmeyen bir otomobilden bahsediyoruz. Bir süredir Goodwood Festivali’ndeki harika motor sesi dışında varlığı ile ilgili bir bulguya rastlamamıştık.

Supra MKV adlı forumda yayınlanan bazı görseller sanki onaylanmış patent resimlerine benziyor. Merak edilen kısımlardan olan kokpitin de nasıl olacağı taslaklanmış. 2019 Detroit Otomobil Fuarı‘na hazırlandığını öğrendiğimiz bu Japonun, en azından çoğu kısmı belli ve yorum yapabiliyoruz.

Çıkış Modeli Önceki Tasarımlar ile Benzer

Çıkış Modeli Önceki Tasarımlar ile BenzerKesin konuşmak belki yanlış olacak ancak karşımızdaki Supra görüntüsünün artık üretim tipi olduğunu söylemek istiyoruz. Resimlerde farkettiğimiz; aracın bazı yerlerinin orantısız ve ayarsız olduğu. Ön tamponın üç hava açıklığına sahip oluşu, kaputun sivrilen hali, kapıların arka kısmı gidiş açıları ve FT-1’de ilk gördüğümüz tampon yapısı uyumlu.

Ancak tekerlek ölçüleri size de garip gelmedi mi? Aracın şu anda en orantısız ve garip gelen kısmı burası. Ön tekerlek çapının dar, arka tekerlek çapının geniş çizildiğini görmekteyiz. Bunun dışında çamurluk sonlarındaki hava deliklerini de saymazsak, tavanın ortası çukur hali de farklı duruyor.

Supra’nın Kokpiti Gelen Korsan Resimlerle Birleştirilerek Yapılmış

Supra'nın Kokpiti Gelen Korsan Resimlerle Birleştirilerek YapılmışSonuçta gelen görseller, bizde dahil Supra meraklılarının biraz daha aracın çıkış modeline yaklaşıldığını gösteriyor. Renderlar aracın parça tipini eksiksiz sunuyor. Caddelerde çekilen kaçak görüntülerle yeni dijital resimleri yan yana getirdiğimizde uyumu sizde fark edebilirsiniz.

Gerçek resimden Supra’nın direksiyon simidinin birebir uyumlandırıldığı söylenebilir. Gösterge paneli tahmini 12 inç büyüklüğünde, dijital olarak düşünülmüş.

Kumaşla kapatılan ön göğüs kısmı açıldığında siyah beyaz resimdeki ince havalandırma menfezleri, ince klima kontrol düğme grubu ve multi medya ekran butonlarını farkediyoruz.

Vites kolu konumu aynı olsa da üst kısımda konumlanması gereken bilgi-eğlence ekranın neden koyulmadığını merak ediyoruz. İç mekana bu kadar yaklaşabilmek de bizce gelişmelerin hızlandırıldığını gösteriyor. İlerleyen zamanlarda Supra’ya dair bakalım hangi kısımlar gösterilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum